Szymon Hołownia mocno skrytykował partię rządzącą. Lider Polski 2050 nie krył, że w jego ocenie wielu polityków PiS może mieć problemy z prawem po kolejnych wyborach samorządowych.

– Widzimy, co Kaczyński zrobił z mediami publicznymi, co zrobił z naszym wspólnym majątkiem w spółkach skarbu państwa, co zrobił z Polską jako taką, przywłaszczył, zawłaszczył, wziął jako swoją prywatną własność, jako swoje lenno, które rozdaje teraz, komu chce, więc dlaczego nie miałby w pewnym momencie sięgnąć po wybory? Dlaczego miałby chcieć, skoro zepsuł już i zbrukał wszystko, co zbrukać mógł, największej świętości demokracji, jaką jest wyborczy proces. Tym bardziej że proces wyborczy może się skończyć dla nich realnym procesem karnym, wieloma procesami, o czym oni wiedzą – powiedział Szymon Hołownia.

Były kandydat na prezydenta podkreślił, że opozycja musi głęboko wierzyć w to, że uda jej się wygrać kolejne wybory.

– Wygramy je i będziemy o tym wiedzieć, że je wygraliśmy, kiedy będą uczciwe – mówił polityk.

– My już się do tego przygotowujemy, już wyszykujemy tych ludzi, szkolimy ich, tworzymy kadry, ale one nie wystarczą. Potrzebujemy tego narzędzia, które dzisiaj dostajemy, które razem wypracowaliśmy. Ono w świetny sposób wpisze się w strategię nas wszystkich i pozwoli nam dostać to, co w demokracji powinniśmy dostać w powyborczy poniedziałek. Uczciwie usłyszany, bez zakłóceń głos suwerena, który powie „kto chce, żeby w Polsce rządził?” – obwieścił lider Polski 2050.

Przeczytaj również:  Janusz Korwin-Mikke o polskich podatnikach. Mają gorzej niż niewolnicy w Rzymie? [FOTO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Na co musimy się zgodzić, aby dostać unijne pieniądze? „Będą nowe opłaty i podatki”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowe doniesienia ws. zdrowia Putina: „Kreml przygotowuje się na najgorszy scenariusz”

źródło: 300polityka.pl

(Visited 186 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj