Szymon Hołownia nie ukrywa, że chętnie wspiera ustawę o związkach partnerskich. Ostatnio chwalił również metodę in vitro.

Były kandydat na prezydenta był gościem na antenie Polsat News i zadeklarował, że poprze procedurę in vitro i związki partnerskie.

– Myśmy umówili się co do tego, że w sprawach światopoglądowych każdy z nas głosuje zgodnie ze swoim sumieniem. Jeżeli chodzi o związki partnerskie, jeżeli będzie ustawa o związkach partnerskich, ja to już mówiłem w kampanii prezydenckiej: zagłosuję za taką ustawą i myślę też, że większość naszego ugrupowania tak właśnie zagłosuje – powiedział Szymon Hołownia w „Gościu Wydarzeń”.

– To było w 2013 roku, kiedy mówiłem, że nie powinniśmy finansować in vitro, a po drodze odbyłem wiele rozmów z rodzicami, którzy mają dzieci dzięki procedurze in vitro i na szczęście udało mi się zmienić zdanie – mówił o temacie in vitro Hołownia.

Hołownia dodał, że od dawna dostrzega rzeczy, z którymi jego ugrupowanie ma wiele wspólnego z Platformą Obywatelską. Ma także świadomość, że istnieją sprawy, które dzielą oba środowiska.

Polityk dodał, że „musimy sobie jasno z Platformą napisać protokół zbieżności, ale też protokół rozbieżności”.

Przeczytaj również:  „Państwo nam nie pomoże. Nie ma co czekać”. Cejrowski nie wytrzymał

Szymonowi Hołowni zależy na współpracy z innymi formacjami, jednak nie ma mowy o stworzeniu wspólnej listy przed wyborami w kolejnym roku.

– Planowaliśmy konferencję o przyszłości Polski z liderami innych ugrupowań, chcieliśmy ją zrobić, żeby wreszcie przestać rozmawiać: jedna lista, dwie listy, pięć list, tylko usiąść i się zastanowić, czy my jesteśmy w stanie się dogadać – a wierzę, że jesteśmy – co do przyszłego rządzenia Polską – powiedział Szymon Hołownia.

Lider Polski 2050 wyjawił, że będzie obecny na Campusie Polska Przyszłości, który zorganizuje Rafał Trzaskowski.

– Będziemy rozmawiać, formuła jest zdaje się taka, że kilka pierwszych minut to jest rozmowa z Rafałem Trzaskowskim, a później są pytania z sali od publiczności. Formuła, którą bardzo lubię – zaznaczył Hołownia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Potrąciła 11-latkę na przejściu i odjechała do domu. Jest nagranie z całego zajścia [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niedzielski znowu w akcji: „Jeśli do tego by doszło, będziemy przywracać poprzednie rozwiązania”

Źródło: Polsat News / 300polityka

(Visited 72 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj