Szymon Hołownia nie kryje wielkiego zaniepokojenia i rozczarowania sytuacją w Polsce. Lider Polski 2050 zabrał głos na antenie TVN24 i nie powstrzymał się od krytyki Prawa i Sprawiedliwości, które oskarża o tworzenie chaosu i zamieszania szczególnie na arenie międzynarodowej.

— Oni otworzyli już wszystkie fronty zewnętrzne, mamy wojnę ze Stanami Zjednoczonymi, z Unią Europejską, z Czechami o Turów, z Niemcami o historię — powiedział Szymon Hołownia.

Lider ugrupowania podkreślił, że w najbliższym czasie czekają nas poważne zamieszki i tarcia w obozie władzy. Oskarżył przy tym Jarosława Kaczyńskiego o uprawianie korupcji politycznej.

— Jak się skończy, to zobaczymy pewnie w sierpniu. Jarosław Kaczyński kupił teraz czas, mówiąc zupełnie wprost na uprawianie korupcji politycznej i w sytuacji, w której Gowin za tym idiotycznym projektem nie zagłosuje, szukanie sojuszników pewnie w Konfederacji, która gdyby coś będzie mu mogła pomóc tę ustawę uchwalić — mówił w „Faktach po Faktach” TVN24.

Szymon Hołownia porównał sytuację w Polsce do schyłkowej fazy reżimu. Zauważył przy tym, że niszczymy nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi i całą Unią Europejską.

— Każdy reżim, kiedy wchodzi w fazę schyłkową, staje się coraz bardziej agresywny, coraz bardziej kuriozalny i niebezpieczny też w swoich działaniach. Oni otworzyli już wszystkie fronty zewnętrzne, mamy wojnę ze Stanami Zjednoczonymi, z Unią Europejską, z Czechami o Turów, z Niemcami o historię — zauważył były prezenter.

Przeczytaj również:  "En Be A". Publiczność padła ze śmiechu po słowach Kaczyńskiego [WIDEO]

— Za chwilę zabraknie nam krajów do obrażania i miejsc, w których moglibyśmy mieć jeszcze konflikt, więc trzeba wywołać wojenkę wewnątrz tylko, że dla Kaczyńskiego jest już za późno na tego typu gesty. Nie wiem, czy ten lex TVN w ogóle zdecydują się uchwalać wobec niestabilnej większości. Jarosław Kaczyński jak wiemy jeden z czołowych działaczy opozycji i bohater tamtych czasów, który praktycznie samodzielnie pokonał komunizm, dzisiaj z tego komunizmu czerpie pełnymi garściami — dodał rozgoryczony Hołownia.

Zobacz również: Angela Merkel o kwestii Nord Stream 2: Trzymamy Rosję za słowo

Zobacz również: Wściekły Strajk Kobiet w Warszawie: „STOP urabianiu młodzieży na narodowo-katolicką modłę!”

źródło: wmeritum.pl

(Visited 371 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj