Doradca szefa ukraińskiego MSW Wiktor Andrusiw przekazał, że jeden z rosyjskich żołnierzy o pseudonimie „Misza” poddał się wraz z czołgiem. Teraz dostanie nagrodę i będzie mógł ubiegać się o obywatelstwo.

Rosyjski żołnierz poddał się ukraińskim wojskowym, ponieważ został sam w czołgu. Reszta żołnierzy uciekła, a on nie miał możliwości powrotu do domu, ponieważ „dowódca zagroził, że go rozstrzela”.

– Kilka dni temu zatelefonował do nas „Misza”. Przekazaliśmy informację wywiadowi wojskowemu. Wyznaczyli miejsce i on przyjechał. Z drona sprawdzono, że jest sam i nie jest to zasadzka – powiedział Wiktor Andrusiw.

Aktualnie rosyjski żołnierz trafił w dobre warunki, gdzie otrzymał „telewizor, telefon, kuchnię i prysznic”. Jak się okazuje po zakończeniu konfliktu dostanie również wynagrodzenie za czołg – 10 tys. dolarów. Ponadto będzie mógł ubiegać się o obywatelstwo Ukrainy.

Zobacz również: Koniec obowiązku noszenia maseczek? Padła nieoficjalna data

Zobacz również: Ukraińcy przechwycili rozmowę rosyjskich żołnierzy: „Będzie taka rzeź”

Русские сдаются! З технікою Кілька днів назад я написав, що є новини, які остаточно показують злам російської армії….

Opublikowany przez Victora Andrusiv Wtorek, 22 marca 2022

źródło: Facebook.com, polsatnews.pl

(Visited 1 450 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kaczyński powiedział TO współpracownikom. "Wrogiem jest on". Witek miała natomiast usłyszeć coś bardzo niemiłego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj