Wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Esteban González Pons rozmawiał z portalem euractiv.pl i wypowiedział zaskakujące słowa. Hiszpański eurodeputowany obwieścił, że może pomóc zmienić Polakom władze, co zresztą uważa za bardzo dobry pomysł.

Polityk będzie niedługo przewodniczył „misji Parlamentu Europejskiego ws. zbadania informacji nt. nielegalnego użycia szpiegowskiego oprogramowania Pegasus przeciwko politykom opozycji”.

González Pons wyjaśnił, że celem wspomnianej misji będzie „sprawdzenie, czy rząd w Polsce wykorzystał nabyty w ten sposób program przeciwko prawom i wolnościom swoich obywateli”.

W czasie rozmowy z portalem dodał, że będzie to zadanie o charakterze przygotowawczym, nad którym wkrótce będzie debatował Parlament Europejski.

– Już na kolejnym posiedzeniu możliwe stanie się przegłosowanie rezolucji w tej sprawie oraz powołanie komisji śledczej – powiedział polityk, który nie szczędził mocnych słów pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Hiszpański eurodeputowany zaznaczył, że podejmie się próby zmiany władzy w Polsce.

– Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski – podkreślił wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Jego wystąpienie wywołało falę oburzenia w mediach społecznościowych.

Zobacz również: Grzegorz Braun został wykluczony i zablokował pracę sejmowej komisji: „Proszę nie brnąć dalej w śmieszność” [WIDEO]

Zobacz również: Przemysław Czarnek w zdecydowanym tonie do dziennikarki: Co ma piernik do wiatraka?

źródło: Twitter.com, msn.com, TVP.Info

(Visited 758 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj