Prezydent Andrzej Duda odznaczył Roberta Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczyste wręczenie odznaczenia stało się jednak powodem do ataków w kierunku piłkarza i głowy państwa ze strony posłanki KO Iwony Hartwich.

Andrzej Duda odznaczył w poniedziałek Roberta Lewandowskiego. Kapitan polskiej reprezentacji i gwiazda światowego futbolu otrzymał z rąk prezydenta Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski w nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocję naszego kraju na arenie światowej.

Sukces piłkarza spotkał się jednak z krytyką parlamentarzystki opozycji Iwony Hartwich, która przed dwoma laty zasłynęła organizacją protestu niepełnosprawnych i dzięki sympatyzowaniu z opozycją znalazła się w Sejmie.

Nigdy nie przyjęłabym odznaczenia z rąk A. Dudy napisała posłanka Koalicji Obywatelskiej na Twitterze.

Wpis Hartwich wywołał falę krytyki i oburzenia. Posłance odpowiedział polityk Porozumienia i były poseł, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, Dariusz Lipiński.

Skąd Pani przyszło do głowy, że mogłaby dostać order? zapytał Lipiński.

Przeczytaj również: Sensacyjny sondaż. PiS zaczyna być doganiane przez… Polskę 2050: „Przecież to groteskowe”

Przeczytaj również: A jednak: 4 fala koronawirusa ogłoszona. Nowa mutacja zasieje spustoszenie, jakiego jeszcze nie było

źródło: Tysol

(Visited 3 329 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj