Jan Hartman, były polityk Ruchu Palikota, nie ustaje w krytycznych komentarzach pod adresem partii rządzącej. Słynący ze swojej antypatii wobec PiS-u niepochlebnie wypowiedział się o wyborcach tego ugrupowania.

Jan Hartman wyzwał wyborców PiS-u od „pijaków, złodziei oraz chamów i prostaków”. Jego zdaniem sympatycy PiS-u to po prostu „hołota będąca łatwym łupem dla populistów i faszystów”.

Polski filozof pochodzenia żydowskiego i profesor nauk humanistycznych dał się poznać od nie najlepszej strony. Nie po raz pierwszy udowadnia, jak bardzo nienawidzi inaczej myślących niż on sam.

Zobacz również: Skandaliczny wpis Piróga. Zaatakował Kartę Rodziny

Na swoim blogu zamieścił nowy artykuł zatytułowany „Ważny tekst o głupim narodzie i zakompleksionych elitach, z Żydem w tle”. W takich oto wulgarnych słowach wypowiedział się o wyborcach Prawa i Sprawiedliwości.

— PiS wygrał i nadal będzie wygrywał dlatego, że jest partią zalecającą się do niższych warstw społecznych, które odznaczają się nie tylko „niższym kapitałem kulturowym”, lecz również „niższym kapitałem moralnym”, a więc — mówiąc po naszemu — odwołuje się nie tylko do ludzi kulturalnych, lecz także do chamów i prostaków — czytamy na blogu Hartmana.

Filozof jest zdania, że wyborcą PiS-u będzie najczęściej „pijak, złodziej, wywożący śmiecie do lasu i wrzucający do pieca plastik, bijący żonę i trzymający psa na krótkim łańcuchu, warczący na Żydów i ledwie umiejący się podpisać” niż osoba wykształcona i oczytana.

źródło: 4mens.pl

(Visited 227 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj