Trumna królowej Elżbiety II została wystawiona w Westminster Hall w Pałacu Wesminsterskim w Londynie. Chodzi o najstarszą część budynku, Westminster Hall.


Do czasu daty pogrzebu, który zaplanowano w poniedziałek, można oddawać hołd królowej. Chętne osoby mogą przechodzić w ciszy obok trumny. Straż, która pilnuje porządku, zmienia się co 20 minut.

Niedługo po północy ze środy na czwartek jeden z gwardzistów zaczął się chwiać. Po chwili runął na kamienną posadzkę. Szybko ruszono mu na pomoc. Stacje BBC i Sky News po tym wydarzeniu zaprzestały chwilowo transmisji. Przewiduje się, że do czasu pogrzebu trumnę będzie chciało zobaczyć nawet do miliona osób.

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II zmarła 8 września w Balmoral w wieku 96 lat. Miała za sobą 70-letnie panowanie nad Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W ostatnim czasie dało się zaobserwować, że ma problemy z poruszaniem się, często korzystała z laski. Rodzina królewska poinformowała, że monarchini odeszła spokojnie w otoczeniu najbliższych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macierewicz atakuje Donalda Tuska i grozi mu sądzeniem: Powinien odpowiadać za zdradę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Artur Dziambor: „Cała polityka PiS jest obrzydliwa. Robią rzeczy przeciwko temu społeczeństwu” [+WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 378 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj