Grzegorz Schetyna wciąż ma nadzieję, że zwycięstwo nad Andrzejem Dudą jest możliwe. Podczas sobotniej wypowiedzi w Swarzędzu w woj. wielkopolskim przypomniał, że prawybory rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Grzegorz Schetyna przyjechał do miasta na zebranie rady regionu wielkopolskiej PO. Polityk wyjaśnił, że osoba, która ma wygrać z PiS musi być ciężko pracującą w kampanii, przekonywującą, wyrazistą, taką, której będzie zależeć na tej kampanii”.

— Na pewno musi to być osoba, która będzie bardzo zaangażowana w codzienną obecność, w rozmowę z ludźmi, w prezentację programu. I taka, która będzie w stanie w drugiej turze, bo jestem przekonany, że ta druga tura będzie — przekonać wyborców środowisk partii kandydatów opozycyjnych, do głosowania na siebie — tłumaczył przewodniczący PO.

Polityk skomentował również decyzję prezydenta Trzaskowskiego, który oznajmił, że nie zamierza startować jako kandydat opozycji. Wskazał natomiast najlepszą na ten moment ubiegającą się o stanowisko wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską.

— Prawybory są niezbędne. Pokażą dobrą prezentację programów, dobrą konkurencję, dobre emocje i to, że kandydat Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej będzie faworytem do tego, żeby w drugiej turze odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie — dodał Schetyna.

Przeczytaj również:  Dziennikarka Polsat News odchodzi z pracy po 15 latach

Jak podsumował, „właśnie po to są te prawybory, właśnie po to jest nasze zaangażowanie, właśnie dlatego tak głęboko wierzymy, że to ma sens, żeby do tego doprowadzić”.

 

źródło: tvp.info

 

(Visited 61 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj