W środę w Sejmie odbyło się głosowanie ws. zmian w składach osobowych komisji. Grzegorz Braun został wykluczony ze składu sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Za wyrzuceniem posła Konfederacji opowiedziała się większość zgromadzonych. Na tak było 438 z 455 obecnych parlamentarzystów.

Przeciwnych temu rozwiązaniu było 10 posłów Konfederacji, natomiast 7 osób powstrzymało się od głosu. Sam zainteresowany opublikował post na Twitterze, w którym skomentował zaistniałą sytuację.

— Przed godziną większość sejmowa wykluczyła mnie ze składu Komisji Obrony Narodowej — akt bezprecedensowy w swej mściwej małostkowości. Mojej determinacji w upominaniu się o dobro i honor służby w Wojsku Polskim przecież nic nie zmieni — napisał poseł Konfederacji.

Po stronie Grzegorza Brauna stanął Robert Winnicki, który przekonywał, że taki wniosek jest karą za to, że jego kolega wypomniał innym posłom komisji brak przygotowania do jednego z posiedzeń, a także niezapoznanie się z potrzebnymi dokumentami.

— Ujawnił, że nie pracujecie jak trzeba — skwitował Robert Winnicki.

Do sprawy odniosła się również marszałek Elżbieta Witek mówiąc, że Braun został wykluczony z komisji, ponieważ zakłócał jej pracę. Podkreśliła, że to nie pierwszy raz, kiedy zachowywał się w taki sposób. Najczęściej Braun nie chciał stosować się do wymogu obostrzeń i nie nakładał maseczki.

Zobacz również: Elon Musk zatańczył z radości. „To wspaniały dzień” [WIDEO]

Zobacz również: Klaudia Jachira atakuje polski rząd. Mówi o „rasizmie” i „segregacji rasowej” [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl, Twitter.com

(Visited 642 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj