Grzegorz Braun w swoim nowym nagraniu na YouTube skomentował polską rzeczywistość. Poseł Konfederacji skomentował pojęcie „Nowej Normalności”, która staje się coraz bardziej oficjalna. To nie jest normalne. To nie jest ani nowa, ani stara, ani w ogóle żadna normalność. Sformułowanie „epoka Nowej Normalności” jest dalej używane i to jest pierwszy fakt, jeśli by dzieje Polski i świata miały jeszcze trochę potrwać, już ma historyczną miarę, której nie da się porównać z niczym — podkreślił Grzegorz Braun.

Jeden z liderów Konfederacji zaznaczył, że to, co ma obecnie miejsce jest prawdziwym przełomem „antycywilizacyjnym”.

— Uważam rok 2020 za dziejowy przełom antycywilizacyjny, oczywiście jego pierwiastki i pierwiosnki da się zaobserwować już w przeszłości. Trzeba było rewolucyjnej koncepcji socjalu, rewolucyjnego oswajania także i Polaków z tym że człowiekowi można zrobić wiele, że z człowiekiem można zrobić — może i wszystko — pod pozorem dbałości, walki o jakieś wyższe dobro, że dla sprawiedliwości społecznej można człowieka okraść, co się nazywa wywłaszczeniem, można człowieka ogłupić, co się nazywa państwową bezpłatną edukacją itd. — kontynuował prawicowy parlamentarzysta.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Dodał, że obecny chaos znacząco wpłynął na sytuację rodzin w wymiarze rodzinnym, kulturowym oraz religijnym:

— Po dekadach pokoju, co sprzyjało popadaniu w takie złudzenia, nawet i Polakom, przecież z natury w poprzednich pokoleniach nie hipochondrykom w jakiejś masowej skali, udało się wmówić, że pod pretekstem walki o zdrowie publiczne można zlekceważyć nie tylko zdrowie i bezpieczeństwo indywidualnych Polaków, ale można wystawić na szwank majętność szerokich mas przedsiębiorców, polskich firm rodzinnych, że można zdewastować rodziny i w tym wymiarze rodzinnym, kulturowym, także religijnym — mówił Braun.

Zobacz również: Prezes ZUS nie ma dobrych wieści: „Trzeba się z tym oswajać”

Poseł Braun nawiązał również do zmiany pola znaczeniowego, które dokonało się na stronie WHO: — Najwyraźniej rząd warszawski nie jest tutaj gospodarzem, rząd warszawski jest lokajem, akwizytorem, premierem Morawieckim, wielkim szpitalnikiem Dworczykiem, inspektorami sanitarnymi, którzy są w istocie urzędnikami, to zmierza do wrogiego przejęcia — wskazał.

— Do wrogiego przejęcia Waszej, naszej własności, czy myślicie o własności w duchu bardziej narodowym, czy duchu liberalno-wolnościowym, to wszystko jedno. To wszystko ma nam być odjęte, na początek już bardzo brutalnie odebrane prawo do decydowania o własnym ciele, a ma być nam odjęte prawo do decydowania o własnej własności — podkreślił Braun.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Poseł Konfederacji przypomniał także przykłady z Hiszpanii oraz USA, mówiąc, że dzieci już od dawna nie są własnością rodziców:

— Pod pretekstem walki o lepsze jutro, „Nową Normalność”, kompletna dewastacja i zaprzeczenie wszystkiego, co normalnością nazywaliby nasi przodkowie, Polacy — podsumował Grzegorz Braun.

(Visited 269 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj