propolski.pl: Braun Grzegorz

Grzegorz Braun na interwencji poselskiej ws. szczepionek. Instytut Zdrowia: Szczepionek nie badamy [+WIDEO]

Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, podjął interwencję poselską w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH. Poseł wraz z towarzyszącymi mu działaczami społecznymi starali się dowiedzieć szczegółów na temat badań prowadzonych w Polsce nad szczepionkami przeciwko COVID-19. W trakcie rozmowy z przedstawicielem Instytutu działacze dowiedzieli się, że badania nad preparatami nie są prowadzone.

Proszę pozwolić że to podsumuję: Panie dyrektorze, dobrze zrozumiałem, że tego, co przyjeżdża do Polski, jako tak zwane szczepionki przeciw COVID-19, nikt w Polsce nie poddaje badaniom laboratoryjnym, czy dobrze zrozumiałem? – pytał poseł.

Grzegorz Braun: Laboratorium nie bada preparatów?

Przedstawiciel PZH powiedział, że „autoryzowane w tym zakresie jest” laboratorium PZH.

I ono nie bada? – dopytywał Grzegorz Braun.

My jako laboratorium OMCL nie badamy [szczepionek – red.] – wyznał przedstawiciel laboratorium, wyjaśniając, że przyczyną powyższego stanu rzeczy jest obowiązująca laboratorium „zasada równo-cenności badań”

Mamy wyniki przekazane tak, ale nie wykonujemy czynności analitycznych. Jest to określona procedura, określona przez producenta szczepionek i zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków i my nawet w tym zakresie nie dysponujemy tutaj mocami analitycznymi – wyjaśnił przedstawiciel.

W tym momencie asystująca posłowi doktor dopytała przedstawiciela PZH, czy laboratorium ma możliwość zbadania szczepionek, by móc wykluczyć ewentualność zawierania przezeń substancji mogących szkodzić zdrowiu Polaków. Przywołała zagraniczne doniesienia medialne o wykryciu takich składników w omawianych preparatach.

Czy państwo możecie zrobić badania dla dobra Polaków, dla bezpieczeństwa Polaków – zapytała.

CZYTAJ TEŻ: Semeniuk z PiS oburzona po pytaniu dziennikarza. „Panie redaktorze, co to jest za pytanie?” [+WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: Kaczyński na spotkaniu partyjnym. Wyjaśnia, kiedy rozliczeni zostaną politycy „działający na szkodę Polski” [+WIDEO]

Przedstawiciel wyjaśnił, że państwowy instytut nie może przeprowadzić badań nad preparatami, gdyż ma „związane ręce zasadą uznawania wyników innych laboratoriów”.

Źródło: Youtube – Grzegorz Braun

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these