Strona główna Polska Gronkiewicz-Waltz rekomenduje Kidawę-Błońską na prezydenta stolicy: „Zna Warszawę jak swój dom”

Gronkiewicz-Waltz rekomenduje Kidawę-Błońską na prezydenta stolicy: „Zna Warszawę jak swój dom”

4 min czytania
0
0
1,260
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oceniła, że to właśnie Małgorzata Kidawa-Błońska będzie nową, idealną kandydatką, która mogłaby zastąpić Rafała Trzaskowskiego.

— Małgorzata Kidawa-Błońska zna Warszawę jak swój dom. W wyborach na prezydenta stolicy powinien wystartować ten, kto będzie miał największe szanse. Z pewnością Małgorzata byłaby takim prezydentem, który nie musi się Warszawy uczyć — oceniła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W piątek wybrano nowego kandydata na prezydenta z ramienia KO. Rafał Trzaskowski zastąpił Kidawę-Błońską, która tego samego dnia zrezygnowała ze startu w wyborach. Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem w TVN24 i wypowiedziała się na temat ewentualnego zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego.

Dodała, że gdyby miała go zastąpić Kidawa-Błońska, to byłaby to najlepsza z możliwych decyzji.

— Myślę, że ona zna Warszawę jak swój dom, ponieważ wiele lat, wiele kadencji była radną Warszawy, ale nie antycypujmy tak: ma wystartować ten na prezydenta Warszawy, który będzie miał największe szanse — tłumaczyła była prezydent Warszawy.

Gronkiewicz-Waltz nie ustawała w pochwałach dla wicemarszałek Sejmu, którą oceniła jako osobę doskonale znającą się na rzeczy.

— Z pewnością Małgorzata byłaby takim prezydentem, który nie musi się Warszawy uczyć, w żadnym przypadku — mówił gość TVN24.

źródło: tysol.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  WOŚP gotowe na walkę z epidemią. Ważna deklaracja Jurka Owsiaka
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Marek Kondrat dla „Wyborczej”: „Polska jest jak stół, przy którym ktoś puścił bąka”

Marek Kondrat wyprowadził się z Polski, jednak nie przestaje komentować bieżącej sytuacji …