propolski.pl: Gowin atakuje PiS

Jarosław Gowin zdradził, dlaczego poparł budowę muru na granicy. Szybko oberwał od internautów

Jarosław Gowin przybliżył, dlaczego Porozumienie poparło opcję budowy muru na granicy Polski z Białorusią. Polityk opublikował w tej kwestii wpis w mediach społecznościowych.

Sejm RP zadecydował w kwestii budowy muru na polsko-białoruskiej granicy. Wszystko przez wciąż trwający kryzys imigracyjny, który od wielu tygodni budzi skrajne emocje.

Za pomysłem opowiedziało się 274 osób z PiS, PSL, Konfederacji, Porozumienia, Polskich Spraw oraz Kukiz’15, a przeciwnych było 174 posłów z KO, Lewicy i Polski 2050.

Postawienie muru na polsko-białoruskiej granicy to projekt rządowy, którego koszt wyniesie ok. 1 mld 615 mln złotych. W ramach projektu nie będą stosowane przepisy prawa zamówień publicznych i prawa budowlanego.

Do całej sprawy odniósł się m.in. Jarosław Gowin, który przybliżył motywacje Porozumienia, które zagłosowało za budową muru. Nie przypuszczał jednak, że tak szybko dostanie mu się od internautów.

— Porozumienie poparło budowę muru – obowiązkiem każdego państwa jest obrona swoich granic. Dodatkowo w tym przypadku to także granica UE — napisał Jarosław Gowin w mediach społecznościowych.

W kolejnej szczęści swojego wpisu, dodał, że wybudowanie muru uniemożliwi białoruskiemu reżimowi kontynuowanie prowokacji.

— A maksymalne zabezpieczenie utrudni Łukaszence prowokacje, których ofiarą padają na końcu sami imigranci — napisał lider Porozumienia.

Pod wpisem polityka pojawiło się mnóstwo komentarzy od internautów.

— Mury się burzy, a nie nowe stawia. Nie tędy droga — czytamy.

— Wyszedł pan z rządu PiS, ale pisowska mentalność nie wyszła z pana. Zero złudzeń — dodał kolejny użytkownik.

Zobacz również: Premier Morawiecki zmiażdżył Tuska: „Boże broń przed takimi politykami!” [WIDEO]

Zobacz również: Roman Giertych skarży się na nagraniu: PiS chciał mnie zabić [WIDEO]

źródło: Twitter.com, wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these