propolski.pl: Gowin

Gowin wystartuje z list opozycji? Schetyna: “Droga, którą zmierzał przez tyle lat, jest zakończona”

Były szef PO Grzegorz Schetyna był gościem w TVN24 i wypowiedział się na temat nocnego głosowania w Sejmie nad wnioskami opozycji o odwołanie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS), a także trzech ministrów: Mariusza Kamińskiego – szefa MSWiA, Jacka Sasina – szefa aktywów państwowych i Michała Dworczyka – szefa KPRM. Odniósł się również do sprawy Jarosława Gowina.

Szef Porozumienia Jarosław Gowin będzie musiał podjąć decyzję, czy zostaje w obozie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czy będzie chciał podkreślić, że ta przygoda się kończy i wybiera miejsce po stronie opozycyjnej — powiedział Grzegorz Schetyna.

Polityk PO wyjaśnił, że opozycja zawsze ryzykuje, jeżeli kładzie się cztery wnioski obok siebie i przychodzi czas na wspólną debatę, ponieważ, „będzie albo bardzo dobrze, albo bardzo źle”.

— Wiadomo, że opozycja nie ma większości — skwitował.

Zobacz również: Skandal z udziałem tęczowego aktywisty. Mężczyzna wbiegł na boisko w czasie odśpiewywania hymnu Węgier [WIDEO]

Na pytanie o spójność koalicji rządzącej Schetyna powiedział, że „to jeszcze będzie trwało, są rzeczy, które potrafią ich połączyć”.

Zdaniem byłego szefa PO nowy układ parlamentarny „musi być efektem wielu zachowań i aktywności, pomysłów, pracy, żeby zbudować taką szansę”.

Schetyna odniósł się również do kwestii dalszych losów koalicji rządzącej w kontekście konfliktów związanych z Porozumieniem Jarosława Gowina.

— Uważam, że Gowin będzie musiał podjąć decyzję, czy zostaje w pakiecie i w obozie (szefa PiS Jarosława) Kaczyńskiego, czy będzie chciał podkreślić, że ta przygoda się kończy i wybiera miejsce po stronie opozycyjnej — zaznaczył polityk.

Zobacz również: Boniek podał powód porażki Biało-Czerwonych na Euro. Wystarczyło kilka słów

Dodał, że Jarosław Gowin będzie musiał skoncentrować się na budowaniu politycznego centrum.

— Będzie go szukał i wie, że nie znajdzie go już z Jarosławem Kaczyńskim, że ta droga, którą zmierzał przez tyle lat, jest zakończona — mówił.

Dziennikarz zapytał, czy jego gość widziałby Gowina na listach opozycji, a ten odparł, że taki scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny: — W perspektywie uważam, że będzie szukał tam swojego miejsca. Uważam, że opozycja, która będzie budować polityczne centrum, będzie musiała mieć pomysł na to, jak przekonać wyborców rozczarowanych do PiS, którzy będą szukali swojej politycznej propozycji — ocenił Schetyna.

Źródło: stefczyk.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these