Gen. Waldemar Skrzypczak rozmawiał z Polsat News i ocenił, że wojska ukraińskie wciąż dobrze radzą sobie na polu walki. Zwrócił jednak uwagę na ważny problem, który nie napawa optymizmem, jeśli chodzi o przyszłość.

Wojskowy przekonywał, że ukraińscy żołnierze skutecznie stawiają opór najeźdźcy.

– Ukraińcy wypełnili zadanie w obronie Siewierodoniecka, skutecznie broniąc się przez kilkanaście dni – mówił gen. Waldemar Skrzypczak, który ostrzegł, że już wkrótce Ukraińcy mogą mieć pewne problemy, jeśli nie otrzymają dostaw amunicji.

– To jest główny problem armii ukraińskiej – brak amunicji. Jest to problem wszystkich tych, którzy armię ukraińską zaopatrywali w amunicję, ponieważ produkcja nie była przygotowana na takie zużycie pocisków przez armię ukraińską i państwa zachodnie nie nadążają z produkcją i dostawami – wyjaśnił gen. Skrzypczak.

Wojskowy wyraził nadzieję, że Rosjanie zmagają się z podobnym problemem.

– Myślę, że i Rosjanie mają duże zużycie zapasów amunicji, w związku z tym pewnie obie strony wyczerpują swoje zapasy i obie mają podobny problem. Jeżeli jest to możliwe, powinniśmy w jakimś stopniu pomóc Ukrainie, nawet kosztem swoich rezerw. Powinniśmy nadal pomagać Ukrainie, chodzi (najbardziej) o tę ciężką amunicję artyleryjską – apelował gen. Skrzypczak.

Przeczytaj również:  Patrioty są już w drodze do naszego kraju. „Mają chronić rejon wokół polskiego Zamościa”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jacek Wilk ujawnił prawdę o inflacji: „To nie jest kilkanaście procent” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sondaż. PiS wciąż u władzy. Duży wzrost Konfederacji

źródło: Polsat News

(Visited 261 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj