propolski.pl: Gen. Skrzypczak o sytuacji na Ukrainie

Gen. Skrzypczak przyznaje: „Nie wykluczam posiadania przez Ukrainę broni jądrowej”

Generał Waldemar Skrzypczak skomentował bieżącą sytuację na kierunkach chersońskim i charkowskim wojny na Ukrainie. Wojskowy ocenił, że Rosjanie są coraz mniej zmotywowani.

W ocenie gościa Radia WNET praktycznie cały obwód charkowski udało się odbić z rąk wojsk rosyjskich. Skrzypczak dodał, że po zdobyciu Łymania Rosjanie będą już mieli coraz więcej problemów z odparciem ukraińskiej kontrofensywy.

Ponadto ocenił, że Ukraińcy zmieniają prawdopodobnie strategię walki, uchwytują przyczółki na rzece i będą pracować nad tym, by rozwijać operację w kierunku wschodnim.

Skrzypczak o działaniach Kremla

Wojskowy dodał, że Kreml dołoży wszelkich starań, by powstrzymać kontrofensywę ukraińskiej armii. Na drodze ku temu staje jednak kilka problemów, m.in. nieprzeszkoleni rekruci, którzy ponadto nie posiadają odpowiedniej ilości sprzętu.

– Mobilizacja oraz ściąganie mnóstwa sprzętu wojskowego świadczy o tym, że chcą za wszelką cenę zatrzymać siły ukraińskie. Przy czym to będzie wojsko słabe, niezgrane bojowo. Nie będzie umiało prowadzić walki. Widać wyraźnie, że rosyjskie dowództwo jest w poważnym kryzysie. Ta część wojsk, która walczy w obwodzie chersońskim, jeszcze potrafi się bić, w innych częściach armii panuje chaos – powiedział gen. Skrzypczak.

Nawiązał przy tym do gróźb Rosji w kwestii użycia broni nuklearnej, mówiąc, że nie wierzy w taką opcję.

– Putin ma świadomość odpowiedzialności, czym grozi użycie broni jądrowej. Może spodziewać się odpowiedzi odwetowej. Wyraźnie ostrzeżenia co do użycia broni jądrowej dostał od Chin i od Amerykanów. Wydaje się, że elity moskiewskie mają świadomość tego, że użycia broni jądrowej wywołałoby apokalipsę. Ja nie wykluczam też posiadania przez Ukrainę broni jądrowej, bo skoro Ukraińcy mają elektrownie jądrowe, naukowców, laboratoria, know-how. Czyli mają wszystko, żeby taką broń posiadać. W zasadzie na dzień dzisiejszy nikt Ukraińcom nie zabroni jej posiadać – mówił gen. Skrzypczak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Adrian Klarenbach, redaktor TVP, zaszokował polityka PiS. Wytknął błędy rządu w polityce wobec Rosji [+WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński przekonuje: przed rządami PiS ludzie byli tak biedni, że zbierali po lasach kartofle zasadzone dla dzików [+WIDEO]

źródło: Radio WNET / DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these