Game Music

Fundacja Game Music ogłasza konkurs kompozytorski we współpracy z przeglądarką dla graczy Opera GX

Tegoroczna edycja Game Music Festival zostaje wzbogacona o wyjątkowy konkurs dla młodych kompozytorów. Na zwycięzców czeka sława oraz wiele atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Operę GX.

Ogłoszono szczegóły pierwszej edycji konkursu kompozytorskiego GMF High Score Competition, który jest częścią Game Music Festival. To nowa inicjatywa organizowana przez Fundację Game Music, mająca na celu wspieranie młodych twórców, którzy chcą związać swoją karierę z muzyką do gier. Nadesłane zgłoszenia zostaną przesłuchane przez jury składające się ze światowej sławy kompozytorów, zaś na zwycięzców czekają liczne nagrody, w tym kontrakt na udźwiękowienie przeglądarki dla graczy Opera GX, która jest partnerem tegorocznego konkursu. Szczegółowy regulamin GMF High Score Competition dostępny jest na https://gmfest.com/competition. Zgłoszenia spełniające wytyczne opisane w regulaminie konkursu można nadsyłać najpóźniej 30 września z użyciem formularza zgłoszeniowego.

Opera GX to przeglądarka przeznaczona dla miłośników gamingu. Właśnie dzisiaj jej twórcy ujawnili, że jako pierwsza na świecie wprowadza teraz dynamiczne tło dźwiękowe, które może towarzyszyć przeglądaniu.

Zadaniem konkursowym w ramach GMF High Score Competition 2020 jest przygotowanie krótkiego fragmentu muzycznego mającego zilustrować unikatowe doświadczenie związane z używaniem przeglądarki Opera GX. Zwycięzcy na podium zostaną nagrodzeni bardzo atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi w wysokości 3000 USD za pierwsze miejsce, 2000 USD za drugie i 1000 USD za trzecie oraz dalszą współpracą z Operą GX, dzięki czemu kompozytorzy dostaną jedyną w swoim rodzaju szansę stworzenia ścieżki dźwiękowej do przeglądarki internetowej dla graczy.

Równolegle do głównego konkursu, fani będą mogli głosować na soundtrack, który otrzyma nagrodę publiczności w wysokości 2000 USD. Co więcej, nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone podczas październikowej gali festiwalowej (transmitowanej online) oraz w kanałach medialnych GMF i Opery GX. Jak mówią dźwiękowcy współpracujący z Operą GX, tworzenie muzyki do takiego projektu to naprawdę wyjątkowe doświadczenie i świetna okazja do eksperymentów. Nadesłane zgłoszenia oceniać będzie jury pod przewodnictwem Krzysztofa Bińczaka z Fundacji Game Music. Znajdują się w nim słynne nazwiska związane ze ścieżkami dźwiękowymi do gier: Yasunori Mitsuda, Darren Korb, Gareth Coker, Austin Wintory, Paul Anthony Romero, Borislav Slavov, Mikołaj Stroiński, Arkadiusz Reikowski, Peter McConnell, Lena Raine and Kow Otani.

O przeglądarce Opera GX:
Opera GX to specjalna wersja przeglądarki Opera zbudowana z myślą o graczach, zawierająca wyjątkowe funkcje, które pozwalają jej użytkownikom w pełni cieszyć się z gier i z surfowania po Internecie. Operę GX można też spersonalizować, żeby dopasować ją do swojego gustu. Opera GX pozwala graczom ograniczyć wykorzystanie CPU oraz pamięci RAM przez przeglądarkę, żeby pozostawić więcej zasobów na gry i streamy. Dzięki wbudowanym w pasek boczny przeglądarki Twitchowi, WhatsAppowi, Facebook Messengerowi, Instagramowi i Discordowi, gracze mogą na bieżąco uczestniczyć w rozmowach z przyjaciółmi i oglądać streamy. Opera GX wprowadziła teraz specjalną funkcję ścieżki dźwiękowej do przeglądania.

O Game Music Festival:
Game Music Festival (Wrocław, 16-17 października 2020) to trzecia edycja wydarzenia skupiającego największe sławy świata muzyki z gier wideo oraz najbardziej rozpoznawalne tytuły i marki wirtualnej rozgrywki. Dwudniowe widowisko wraz z transmisją online odbędzie się w gmachu Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, światowej ikony jakości muzyki granej na żywo. Muzyka z kultowych gier, takich jak Baldur’s Gate III (światowa premiera na żywo), Divinity: Original Sin II, Transistor, Hades, Pyre, Bastion zostanie wykonana przez Orkiestrę Narodowego Forum Muzyki, chór Cantores Minores Wratislavienses, Sound Factory Orchestra oraz solistów. Poprzednie edycja Game Music Festival zebrały liczne wyrazy uznania od fanów i zostały świetnie przyjęte także przez środowisko game audio, łącznie gromadząc ponad 10 tys. uczestników. Dwudniowy festiwal muzyki z gier o takim rozmachu to unikatowa impreza w skali Europy.

O Fundacji Game Music:
Jesteśmy grupą ludzi zafascynowanych muzyką z gier wideo, którzy założyli Fundację Game Music, aby promować tę wyjątkową formę sztuki. Nasz zespół tworzy dwujęzyczny portal gamemusic.pl, który od 2006 roku dostarcza wszystko to, co chcielibyście przeczytać i usłyszeć o dźwięku w grach. Pochodzimy z Polski, lecz działamy na skalę międzynarodową. Działalność portalu obejmuje recenzje, wywiady i artykuły, a także organizację koncertów, warsztaty i panele dyskusyjne oraz wytwórnię płyt winylowych gamemusic records, której nakładem ukazały się takie soundtracki jak Frostpunk czy Heroes of Might & Magic.

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these