Władysław Frasyniuk, były opozycjonista z czasów PRL przemawiał podczas spotkania w Gdańsku. Ponadto podziękował poległym stoczniowcom, którzy „rozpoczeli zwycięską rewolucję Solidarności”, jak również mieszkańcom Gdańska za to, że „byli, są i pozostaną stolicą wolności, na którą patrzy cała Polska”.

— Dlaczego wy, politycy Prawa i Sprawiedliwości, plujecie na tę historię? Dlaczego dewastujecie konstytucję i dewastujecie państwo prawa? — mówił w Gdańsku Władysław Frasyniuk.

— Chcę powiedzieć, na pewno w imieniu Dolnego Śląska, ale mam nadzieję w imieniu całej Polski: bardzo jesteśmy wam wdzięczni, bardzo was szanujemy i serdecznie wam dziękuje za wszystko, co żeście zrobili — oświadczył były opozycjonista.

Po chwili we wzniosłych słowach wypowiedział się na temat Lecha Wałęsy: Nie będę mówił o swoim szefie specjalnej laudacji. Nie wydaje mi się, że trzeba go bronić, historia już mu przyznała rację za życia. Nie musi się przejmować, nie musi się martwić, jest najwybitniejszym przywódcą w Europie w nowoczesnej historii. Stoję przed tą bramą wolności, równości i demokracji, która otworzyła się dla nas, obywatelek i obywateli Polski, w 1980 roku. I mogę powiedzieć z całą pewnością, że ten skromny robotnik, starszy wtedy dużo ode mnie, przełamał polskie przekleństwo, które brzmi: nie ma takiej rzeczy, której byśmy nie potrafili spieprzyć. Otóż nasze pokolenie pod przywództwem Lecha Wałęsy nie spieprzyło. Zwyciężyło — kontynuował.

Według Frasyniuka „można powiedzieć, że odnieśliśmy gigantyczny sukces, gdyby nie to, że w 40. rocznicę trzeba zapytać: a dlaczego wy, panie i panowie, politycy z Prawa i Sprawiedliwości, plujecie na tę historię? Dlaczego dewastujecie konstytucję i dewastujecie państwo prawa?”.

— Dlaczego dialog i rozmowę zamieniliście w hasło „brat bratu wrogiem”? — pytał.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 470 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj