propolski.pl: Frasyniuk usłyszał zarzuty znieważenia i pomówienia żołnierzy Sił Zbrojnych RP

Frasyniuk grozi Tarczyńskiemu: „Niech nosi ochraniacz na zęby”

Władysław Frasyniuk udzielił wywiadu dla Gazety Wyborczej. Odniósł się do filmu, który udostępnił poseł PiS Dominik Tarczyński. Na zamieszczonym nagraniu polityk Prawa i Sprawiedliwości domaga się od Adama Michnika, by ten koniecznie pozdrowił brata.

Brata, dodajmy, który w okresie stalinizmu w Polsce skazywał na śmierć Żołnierzy Wyklętych. W ocenie byłego opozycjonisty Władysława Frasyniuka za takie słowa — szczególnie gdyby się mieszkało w dzielnicy robotniczej —„dostałoby się w dziób”.

— Uważam, że gdyby poseł Tarczyński mieszkał w robotniczej dzielnicy, to by po prostu dostał w dziób. I jestem głęboko przekonany, że ta kara go spotka. A jako człowiek z dużym doświadczeniem chcę mu powiedzieć, żeby nosił ochraniacz na zęby, bo w takich sytuacjach immunitet niewiele mu pomoże. Ktoś go w końcu potraktuje tak, jak on od lat traktuje słabszych, starszych i kulturalnych — stwierdził Frasyniuk przekonany o słuszności swoich słów.

Były przewodniczący Unii Wolności skomentował kwestię rzekomego łamania prawa przez PiS. Zdaniem Frasyniuka „kulturalne zachowanie wobec chama mobilizuje go jeszcze bardziej”.

— Przestańmy w końcu instruować ludzi idących na manifestacje, że są zobowiązani demonstrować w milczeniu. Mamy do czynienia z przeciwnikami, którzy łamią konstytucję, podnoszą rękę na współobywateli — bo łamanie konstytucji jest podnoszeniem ręki na Polaków, Jaruzelskiemu nigdy nie zostało to wybaczone — dewastują państwo prawa, niszczą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Nasz język musi być językiem walki, a nie słabych ludzi. Zachowanie kulturalne wobec chama mobilizuje go do jeszcze większego chamstwa i poczucia bezkarności — dodał w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

— Potrzebny jest radykalny język, dlatego, że gwarantem naszej wolności jest państwo prawa, w tej chwili dewastowane. Ludzie, którzy przeszli przez gehennę wojny i obozy koncentracyjne, apelują, żebyśmy nie byli obojętni. A moje pokolenie, pokolenie Sierpnia’80, dodaje: i się nie bali! Mam nadzieję, że przestaniemy się bać hien Kaczyńskiego. Im szybciej to do nas dotrze, tym szybciej zmieni się rzeczywistość — dodał Frasyniuk, przestrzegając przed partią rządzącą.

źródło: wsensie.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these