Francuski fizyk Etienne Klein przedstawił na Twitterze zdjęcie, które zmyliło internautów. Miało rzekomo ukazać gwiazdę Proxima Centauri, tymczasem okazało się, że jest to kiełbasa.

Naukowiec po kilku dniach przyznał, że pozwolił sobie na niewybredny żart. Ponadto przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

– Ten poziom szczegółowości… Nowy świat odsłania się przed nami dzień po dniu – napisał pod zdjęciem Klein. Pełni on obowiązki dyrektora badań we francuskim Komisariacie ds. Energii Atomowej i Alternatywnych Źródeł Energii (CEA).

Zgodnie z opisem zdjęcia miało ono zostać wykonane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. Publikowane od lipca zdjęcia z teleskopu cieszą się ogromnym zainteresowaniem internautów. NASA nie kryła zachwytu nad pierwszym zdjęciem, określając je jako „najgłębsze i najbardziej szczegółowe zdjęcie Wszechświata”.

Po kilku dniach Klein przyznał się, że zdjęcie nie pochodziło z Teleskopu Webba, tylko było zdjęciem plasterka hiszpańskiej kiełbasy chorizo.

– Cóż, gdy przychodzi czas na aperitif, błędy poznawcze mają pole do popisu. Według współczesnej kosmologii żaden obiekt należący do hiszpańskiego wędliniarstwa nie istnieje poza Ziemią.

Przeczytaj również:  Rosyjscy dezerterzy uciekają do Gruzji. Kolejki samochodów ciągną się kilometrami [WIDEO]

– Jak idiota, dałem się nabrać – napisał jeden z francuskich użytkowników.

– Ja tak samo, źródło było tak wiarygodne… – dodał drugi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dramatyczny wypadek w niemieckim parku rozrywki. Nie żyje kobieta

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lech Wałęsa trafił do szpitala. Co się stało? „Bywa i tak”

źródło: Twitter

(Visited 169 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj