Od czasu opuszczenia przez Donalda Trumpa Białego Domu w głowach jego sympatyków zaczęły pojawiać się pytania: Co dalej?

Jak przekazała stacja Fox News, były prezydent Stanów Zjednoczonych nie będzie zakładał własnej partii politycznej, chociaż wcześniej nieoficjalnie mówiło się o takich planach. Wszystko wskazuje na to, że losy polityka potoczą się nieco inaczej.

— Były prezydent USA Donald Trump nie zamierza na razie zakładać partii politycznej, a zamiast tego skupi się na pomocy Republikanom w uzyskaniu przewagi w Izbie Reprezentantów i Senacie w wyborach w 2022 roku — poinformowała stacja Fox News.

Jason Miller, doradca z kampanii w 2020 roku powiedział, że Donald Trump dobrze wie, czego chce i „jasno zadeklarował, że jego celem jest odzyskanie Izby Reprezentantów i Senatu w 2022 roku”.

Zobacz również: Już wkrótce premier Morawiecki ogłosi luzowanie obostrzeń: „Nie będzie to nic spektakularnego”

Polityk podkreślił, że plany byłego prezydenta USA są mocno zależne od głosów senatorów GOP w procesie Trumpa w Senacie.

Natomiast Izba Reprezentantów oskarżyła Republikanina o „podżeganie do powstania” jeśli chodzi o głośne zamieszki jego zwolenników na Kapitolu 6 stycznia.

Przeczytaj również:  Thich Nhat Hanh nie żyje. Mistrz zen, poeta i aktywista polityczny miał 95 lat

Z grupy stu senatorów do uznania Trumpa za winnego podżegania do rebelii potrzebne będzie 67 głosów, do grupy 50 demokratów musiałoby więc dołączyć 17 Republikaninów.

Zobacz również: Kwaśniewski atakuje prezydenta Dudę: „Rodzaj bezmyślnego cynizmu”

Za oddaniem głosu „za” opowiedział się również szef Republikaninów w Senacie Mitch McConnell, który wyraził nadzieję, że procedura impeachmentu pomoże pozbyć się byłego prezydenta z GOP.

źródło: nczas.com

(Visited 2 144 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here