propolski.pl: Wzrosną mandaty karno skarbowe

Finanse osobiste w czasie pandemii. Najlepsze sposoby na oszczędzanie i inwestowanie w trudnych czasach [GALERIA]

Poduszka finansowa, fundusze, produkty strukturyzowane i giełda

W czasie pandemii poważnie powinniśmy rozważyć stworzenie sobie tzw. poduszki finansowej, czyli specjalnego zabezpieczenia, które uratuje nas w sytuacji utraty pracy. Eksperci zalecają, by oszczędności gromadzone w ramach poduszki finansowej były równe trzem miesięcznym pensjom. Jak sobie stworzyć taką rezerwę?

Pomimo wspomnianych minusów warto mieć konto osobiste lub oszczędnościowe w banku które, chociaż nie jest wysoko oprocentowane, to jednak motywuje do regularnego odkładania nawet niewielkich kwot. Przejściowo taka opcja może stanowić całkiem sensowne rozwiązanie i doprowadzić do stworzenia większej poduszki finansowej.

Zainteresowani mogą założyć na przykład konto lokacyjne, jest to produkt, który jest dostępny zazwyczaj za darmo. Możemy go otworzyć w ramach konta osobistego, chociaż nie zawsze jest ono wymagane, by go mieć.

Nieco większy zysk rozłożony w czasie zapewnią nam obligacje skarbowe. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu obligacji indeksowanych inflacją. Inwestowanie w papiery wartościowe Skarbu Państwa może stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Gdy już stworzymy poduszkę finansową, możemy próbować lokować ją w produkty, które zapewnią większą stopę zwrotu niż lokaty czy obligacje. Dobrym przykładem tutaj będzie portfel inwestycyjny, bazujący na strategiach inwestycyjnych.

Polega to na tym, że specjaliści banku w naszym imieniu wybiorą papiery wartościowe lub fundusze, które zapewnią najlepszą stopę zwrotu. My natomiast możemy zadecydować, czy ma to być opcja typowo oszczędnościowa, czy jednak bardziej ryzykowna — nastawiona na większy zysk.

Zainteresowani mogą również próbować swoich sił na giełdzie, czyli obracać papierami wartościowymi. W tym celu będziemy potrzebowali rachunku maklerskiego, które umożliwi kupno i sprzedaż akcji oraz obligacji.

Niniejsze porady nie stanowią profesjonalnego doradztwa finansowego i nie powinny być też tak traktowane. Stanowią jedynie zachętę do samodzielnego pogłębiania wiedzy lub konsultacji z ekspertem w danej dziedzinie.

Wszelkie dane, materiały, informacje, obliczenia, analizy, artykuły, opracowania oraz opinie, poglądy, komentarze, wiadomości itp. znajdujące się w Serwisie propolski.pl nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.).

źródło: strefabiznesu.pl, money.pl, guldener.pl, wikipedia.pl, toyotabank.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these