Ewa Kopacz została ponownie wybrana na funkcję wiceprzewodniczącej PE. Byłej premier gratulacje złożył sam Donald Tusk.

— Jest pierwszą Polką pełniącą tak ważną funkcję w prezydium Parlamentu i obecnie jedyną na tak wysokim stanowisku w UE — przekazało biuro prasowe PE.

— To wspaniała wiadomość dla Polski, która jest i będzie częścią UE — obwieścił nowy szef PO.

Jak pamiętamy Ewa Kopacz pełniła już obowiązki wiceszefowej PE przez ostatnie 2,5 roku. Teraz jest już pewne, że będzie na swoim stanowisku przez kolejne 2,5 roku.

— Zawsze starałam się wykonywać swoje obowiązki z doskonałością i najwyższym zaangażowaniem. Jako koordynator Parlamentu Europejskiego ds. praw dziecka skupiałam się na ochronie najmłodszych i najbardziej bezbronnych obywateli, których zdrowie psychiczne i codzienne warunki życia znacznie ucierpiały podczas pandemii COVID-19 i kolejnych lockdownów — wyznała była premier Polski nie kryjąc swojej radości.

Polityk podkreśliła, że należy koncentrować się na tym, co jest dobre i co nas łączy, a nie dzieli.

— Oczywiście reprezentujemy różne środowiska polityczne, różne przekonania, różne poglądy, ale łączy nas wspólna misja — służenie interesom Europejczyków. Wierzę, że wszyscy podzielamy uniwersalne wartości europejskie, wartości takie jak tolerancja, praworządność, wolność słowa i system parlamentarny, który jest odzwierciedleniem europejskiej demokracji. W tym właśnie duchu chciałbym pełnić funkcję wiceprzewodniczącej. Chcę łączyć — a nie dzielić, prowadzić dialog, a nie kłócić się, słuchać — a nie tylko mówić, rozumieć, a nie osądzać, podejmować decyzje zbiorowo, a nie indywidualnie — zaznaczyła Kopacz.

Przeczytaj również:  Niewidzialna forma manipulacji. Czym jest gaslighting?

Miłych słów nie szczędził pod jej adresem Donald Tusk, przewodniczący EPL.

— Serdecznie gratuluję Ewie Kopacz wyboru na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. To wspaniała wiadomość dla Polski, która jest i będzie częścią UE. Wiem Ewa, że z Tobą jesteśmy w dobrych rękach — napisał Donald Tusk.

Zobacz również: Grzegorz Braun niewinny ws. Niedzielskiego! Prokuratura umarza śledztwo

Zobacz również: Adam Niedzielski straszy dymisją. Jego przyszłość w rządzie zależy od ważnej ustawy

źródło: polsatnews.pl, Interia.pl, Twitter.com

(Visited 334 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj