Podczas gdy na Ukrainie trwa wojna, a jej mieszkańcy przeżywają agresję ze strony Rosji, Janina Ochojska wściekle atakuje polskich ministrów i podejście do ochrony granic państwa. Europosłanka Koalicji Obywatelskiej wdała się w burzliwą dyskusję na Twitterze.

W swoich słowach ostro skrytykowała, z jej punktu widzenia, niewłaściwą postawę wobec nielegalnych imigrantów. Nie podoba się jej fakt, iż Służba Graniczna prowadzi od wielu miesięcy udaną akcję pilnowania granic Polski.

Białoruś wywiera presję na Polskę, zwożąc imigrantów i przymuszając ich do przemieszczania się przez granicę. To wszystko ma miejsce, kiedy tego rodzaju prowokacje mogą być wykorzystywane w wojnie hybrydowej.

Janina Ochojska na platformie społecznościowej wypowiedziała słowa, kierując je do ministra
Mariusza Kamińskiego i Sekretarza Stanu Macieja Wąsika, którzy pracują w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

— Nie wmawiajcie, że na granicy polsko-białoruskiej rodziny z dziećmi są traktowane tak samo, jak na granicy polsko-ukraińskiej. Też zostaniecie osądzeni za zbrodnie, które kojarzą mi się z nazizmem i rasizmem — czytamy wpis Ochojskiej.

Ponadto dodała, że nie obawia się konsekwencji, bo będzie mówić w jej oczach prawdę:
— Możecie donosić na mnie do prokuratury, ja będę mówiła prawdę — dodała.

Do jej słów odniósł się wzburzony Maciej Wąsik.

— Mi się Pani kojarzy z Putinem i ze zdradą Polski. Wspiera pani działania Łukaszenki i Putina zmierzające do destabilizacji Polski. I to podczas ataku Putina na Ukrainę! Dosyć tego! Proszę przestać wspierać Putina i Łukaszenkę! — napisał Wąsik.

Dodatkowo pojawił się kolejny komentarz europosłanki Koalicji Obywatelskiej:

— Kto kojarzy się z Putinem i zdradą Polski niech osądzą inni. Bolą Pana słowa o dzieciach wyrzucanych do lasu i o hipokryzji rządu @MorawieckiM, który stosuje podwójne standardy i właśnie zakwestionował prawa człowieka. Atak Putina na Ukrainę wymaga od nas stanięcia w prawdzie — pisała.

Nie trudno zgodzić się z zarzutami wobec nieodpowiedzialnej postawy europosłanki Janiny Ochojskiej. Polska od początku wybuchu wojny przyjęła bowiem około 1,7 mln uchodźców z Ukrainy.

Tak duży ogrom ludzi, kulturowo nam podobnych, z rozmaitymi psychologicznymi efektami wojny, to nie będzie łatwy orzech do zgryzienia dla naszego kraju. Polsce nie potrzeba dodatkowych problemów z nielegalnymi imigrantami. Często bez znajomości języka, z roszczeniową postawą. Nie można godzić się na nieuregulowany przepływ ludzi, kierując się jedynie odruchami serca, podczas gdy jednocześnie należy zadbać o spokój i porządek w kraju.

Konfederacja od samego początku wspierała ochronę granic. Tymczasem Koalicja Obywatelska i Lewica nie wykazywały wyraźnego zrozumienia dla potrzeby ochrony granicy z Białorusią. Akcentowały konieczność natychmiastowej pomocy i transfer do ośrodków dla uchodźców. 

O powadze sprawy mogą świadczyć najnowsze doniesienia z miejscowości przygranicznych i samej granicy. Służba Graniczna informowała, że w poniedziałek 78 osób próbowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Wszystkie te osoby usiłowały przemieścić się na teren województwa podlaskiego. Byli to między innymi obywatele Kuby, Gambii i Kamerunu.

Zobacz również: Doda domaga się odwołania Eurowizji. „Szczyt hipokryzji”

Zobacz również: Elon Musk wyzwał na pojedynek Władimira Putina. „Stawką jest Ukraina”

źródło: TVP.Info, Twitter.com

(Visited 1 500 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj