propolski.pl: Elon Musk

Elon Musk ma propozycję dla Rosji i Ukrainy. Czegoś takiego jeszcze nie było

Elon Musk wpadł na dość kontrowersyjny pomysł, by zakończyć wojnę na Ukrainie. Jego wpis spotkał się gwałtowną reakcją wielu osób, głównie ukraińskich polityków. „Spier***aj – to moja bardzo dyplomatyczna odpowiedź” – skwitował Andrij Melnyk, były ambasador Ukrainy w Niemczech.

Elon Musk zaproponował ponowne wybory w anektowanych regionach pod nadzorem ONZ, a także przekazanie Rosji półwyspu Krymskiego i pozostawienie Ukrainy „neutralną”. Miliarder wyjaśnił, że w ten sposób można zakończyć cały konflikt.

– Istnieje lepszy plan pokojowy. Ukraina wyzwala swoje terytoria. W tym anektowany Krym. Rosja podlega demilitaryzacji i obowiązkowej denuklearyzacji, więc nie może już zagrażać innym. Przestępcy wojenni przechodzą przez trybunał międzynarodowy – podkreślił doradca prezydenta Ukrainy Michajło Podoljak.

Podobnego zdania są inni ukraińscy politycy, którym nie spodobały się słowa Muska.

– Elon, człowieku. Wygląda na to, że przegapiłeś wiele lekcji historii, koncentrując się na kosmosie i e-samochodach. Twoje propozycje brzmią podobnie do Putina. Mam nadzieję, że nie chciałeś iść tą drogą – dodał Serhij Prytuła.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nie żartuję”. Kadyrow chce wysłać na front nastoletnich synów

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Łukaszenka szaleje i żąda mobilizacji. Nie przepuści nikomu?

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these