Ursula von der Leyen to polityk, która utożsamiana jest z proekologicznymi aktywnościami. Ekoaktywistka znajduje się jednak obecnie w ogniu krytyki, nawet jej dotychczasowi zwolennicy zarzucają jej hipokryzję.

Ursula von der Leyen aktywnie promuje europejską politykę „Zielonego Ładu”, która opiera się na szeregu ekologicznych postulatów. Jednym z nich jest neutralność klimatyczna państw pod względem emisji dwutlenku węgla.

Okazało się, że ekoaktywistka pełniąca funkcję przewodniczącej Komisji Europejskiej aż połowę swoich podróży służbowych odbyła prywatnym odrzutowcem. Jest to nie tylko zaprzeczeniem jest ekologicznych deklaracji — również można mieć pytania odnośnie tego, czy nie został złamany regulamin Komisji.

Czytaj także: Studenci WUM: „Na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską”

Zgodnie z przepisami Komisji „taksówki lotnicze” należy brać pod uwagę tylko wtedy, gdy nie można znaleźć odpowiednich lotów komercyjnych. Tymczasem jak udowodniły brytyjskie media, von der Leyen używała prywatnego odrzutowca nawet wówczas, gdy miała możliwość skorzystania z innych, bardziej proekologicznych opcji.

Co więcej, polityk używała takiej formy transportu również na krótkich trasach, które można było pokonać koleją ekspresową.

Przeczytaj również:  “To grozi podziałem Zachodu”. Macron krytykuje USA

Czytaj także: 32-letnia lekarka trafiła do szpitala tuż po zaszczepieniu. Ma podejrzenie zapalenia mózgu

— To hipokryzja. W przypadku elit europejskich zawsze chodzi o „rób, co mówię, nie rób tak, jak ja” — powiedział Andrew Bridgen, brytyjski poseł.

Źródło: Daily Mail

(Visited 711 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj