W naszym kraju od niemal dwóch tygodni trwają głośne manifestacje będące odpowiedzią na wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznej. Początkowo protesty dotyczyły wyłącznie kobiet, które sprzeciwiają się takiemu podejściu do ciąży i kobiecości.

Z czasem sytuacja stała się jeszcze bardziej burzliwa i przerodziła się ruch społeczny chcący obalić rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Dodatkowych emocji przysporzył fakt, że rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy i to tuż przed dniem Wszystkich Świętych.

Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd dotknęły wszystkie branże. Zamknięto baseny, kluby fitness oraz siłownie. W nieciekawej sytuacji pozostają również ci, którzy do tej pory odnajdywali się w gastronomii i sektorze turystycznym.

Aktorzy, którzy nie mogą zarabiać na swoich występach, licznie dołączają do protestów.

Zobacz również: Johnny Depp przegrał proces o zniesławienie. Fani murem za aktorem

W poniedziałek w Warszawie miała miejsce demonstracja, na której czele stanęli przedstawiciele środowiska artystycznego. Na spotkaniu pojawił się również Michał Wiśniewski wraz z dziećmi pochodzącymi z małżeństwa z Mandaryną. Xavier oraz Fabienne pozowali z kolorowymi transparentami u boku sławnego ojca.

— Daj żyć kulturze! Maszerujemy dzisiaj spod Kolumny Zygmunta. Są ze mną moja córka i mój syn. Kto ma ochotę, może pomaszerować z nami. Wspieramy się — powiedział Wiśniewski na Instagramie.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Dzieci muzyka miały sobą tablicę z napisem: „Żałuję,  że nie mogę abortować tego rządu”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#dajzyckulturze

Post udostępniony przez Michał Wiśniewski (@m_wisniewski1972)

źródło: pudelek.pl

(Visited 1 098 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj