Jak donosi portal Onet, minister zdrowia Adam Niedzielski jest o „o krok od dymisji”. Wiele wskazuje na to, że projekt antycovidowej ustawy nie jest w pełni popierany w partii rządzącej.

– Większość parlamentarzystów z klubu PiS o szczegółach nowych przepisów miała dowiedzieć się dopiero z mediów – podkreślono.

Minister zdrowia niedawno wspominał w mediach, że dokument, który umożliwiałby weryfikację certyfikatów szczepionkowych przez pracodawców to jedynie minimum tego, co powinno zostać wprowadzone. Szef resortu zdrowia przypomniał o gwarancji, jakiej udzielał mu wicepremier Jarosław Kaczyński. Szybko wyszło jednak na jaw, że w projekcie przedstawionym w czwartek nie ma takich zapisów.

– Ponownie polityczna kalkulacja wynikająca z niestabilnej sytuacji w koalicji, wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem i nad koniecznością walki z pandemią – mówił dla portalu współpracownik Adama Niedzielskiego.

– Wszyscy w ministerstwie zastanawiamy się, co w zasadzie mamy dalej robić? Czujemy się tak jak eksperci z Rady Medycznej, których argumentów i propozycji nikt w rządzie nie słuchał. Myślę, że jesteśmy już tylko o krok od ustąpienia ministra – wyjaśnił.

Zobacz również: Łukasz Szumowski rezygnuje z mandatu poselskiego. Czym się teraz zajmie?

Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski już wie, kto będzie rządził w Polsce. Takiej przepowiedni jeszcze nie było

Zobacz również: Nowy koronawirus w Wuhan: „Jeśli zmutuje może przenieść się na ludzi i wywoływać śmiertelną chorobę”

źródło: DoRzeczy.pl, Onet.pl

(Visited 87 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj