Michał Dworczyk udzielił wywiadu dla „Salonu politycznego Trójki” i przekazał, że to jeszcze nieodpowiedni czas, by cieszyć się z luzowania obostrzeń. Sytuacja bowiem może ulec odwróceniu w najmniej spodziewanym momencie.

Polityk wspomniał na antenie radia o ewentualnym ponownym zamknięciu „niektórych branż”.

— Przede wszystkim bacznie obserwować sytuację epidemiczną w kraju i w zależności od zmian będziemy podejmować dalsze decyzje. To znaczy, jeżeli by nastąpił, co mam nadzieję, się nie wydarzy, ale jeżeli by nastąpił gwałtowny przyrost zachorowań, wtedy trzeba się liczyć z ponownym zamrożeniem niektórych branż, które będą mogły już za chwilę funkcjonować — przekazał szef KPRM.

Zobacz również: Paulina Młynarska o „władcach macic”, którzy negują jej poglądy: „Nazwą cię morderczynią, będą cię straszyć”

— Nie chcę mówić, których w pierwszej kolejności, ale przecież doskonale wiemy, rozmawiając o tych przepisach, które w tej chwili wchodzą w życie i które umożliwiają funkcjonowanie hoteli, stoków narciarskich. Oczywiście wszystko w określonym reżimie sanitarnym — wyjaśnił Michał Dworczyk.

Zobacz również: Budka chce rządu technicznego i przedterminowych wyborów: Jestem w kontakcie z Tuskiem

Od 12 lutego hotelarze mogą liczyć na większe przywileje, otwierają się również kina, jednak pod pewnymi warunkami. Hotele wciąż będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym, co oznacza możliwość ich zapełnienia jedynie w 50 proc.

Przeczytaj również:  Krzysztof Bosak o grupie trzymającej władzę: "W tej chwili bankrutują firmy w branży gastronomicznej. To były decyzje konkretnych ludzi"

źródło: NCzas.com

(Visited 245 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj