Strona główna Polska Dulkiewicz kpi z walki rządu z koronawirusem: „Klasyczne zarządzanie naszą Ojczyzną za pomocą konferencji prasowych”

Dulkiewicz kpi z walki rządu z koronawirusem: „Klasyczne zarządzanie naszą Ojczyzną za pomocą konferencji prasowych”

6 min czytania
0
0
2,799
Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zabrała we wtorek głos na temat bieżących problemów i sytuacji politycznej w kraju. Jest zdania, że w obliczu epidemii koronawirusa majowe wybory nie powinny mieć miejsca.

— Wybory prezydenckie nie powinny się odbyć 10 maja; dzisiaj święto demokracji, musi zejść na plan dalszy; władze publiczne chcą uchronić swoich obywateli przed dodatkowymi możliwościami rozprzestrzeniania się koronawirusa — oznajmiła Aleksandra Dulkiewicz.

Polityk jest zbulwersowana postępowaniem partii rządzącej i nie chce, by wybory odbywały się w terminie. Uważa je za niepotrzebne narażanie życia i zdrowia Polek i Polaków.

— Dzisiaj potrzebujemy do naszego życia społecznego, do naszej wspólnoty przyłożyć inną wartość, którą jest życie i zdrowie. Wysyłanie ludzi i zachęcanie do wzięcia udziału w wyborach jest po prostu sprowadzeniem na Polki i Polaków, gdańszczanki i gdańszczan, dużego ryzyka — powiedziała prezydent Gdańska.

Dulkiewicz przekazała, że w Gdańsku potwierdzono jak dotąd 12 zakażeń koronawirusem, z czego 3 pacjentów przebywa w szpitalu, a 9 w domu na kwarantannie.

Dodała, że władze Gdańska blisko współpracują ze służbami, to znaczy sanepidem, policją oraz strażą pożarną. Poinformowała, że przygotowano również specjalne miejsca kwarantanny dla osób, które nie są w stanie odbywać jej w domu.

— Staraliśmy się je przygotować zgodnie z najlepszą wiedzą różnych specjalistów. Są to pojedyncze pokoje z łazienkami, odizolowane od reszty kontaktów z innymi ludźmi, którzy będą prawdopodobnie w tej kwarantannie przebywać. Oczywiście mamy w zasobach kolejne miejsca na taką kwarantannę. Wsłuchujemy się głosy specjalistów i ministra Szumowskiego, który mówi, że najgorsze jeszcze przed nami i na to wszystko staramy się być przygotowani najlepiej, jak możemy — powiedziała.

Następnie skrytykowała sposób wprowadzenia nowych ograniczeń przez rząd, które mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się epidemii.

 Klasyczne zarządzanie naszą Ojczyzną za pomocą konferencji prasowych… szukam i nie mogę znaleźć aktów prawnych — odniosła się na Twitterze do nowych zaleceń rządu Aleksandra Dulkiewicz.

źródło: wpolityce.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Włodzimierz Czarzasty nie ustępuje i padają kolejne mocne słowa: "Jak ja słyszę po prostu debili"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Koronawirus w Polsce. Nagranie tańczących policjantów podbija serca widzów

Niewielkie miasteczko Nowy Dwór Gdański cieszyło się w ostatnich dniach wyraźnym zainteres…