Donald Tusk jest ostatnio bardzo aktywny politycznie. Jego kariera prężnie się rozwija szczególnie za granicą, gdzie były premier zyskuje na popularności. Polityk postanowił również zostać pisarzem, a jego pierwsze dzieło ujrzało właśnie światło dzienne.

Donald Tusk w swojej książce „Szczerze” poruszył wiele tematów ze świata polityki i życia osobistego. Nakreślił też portret obecnego szefa PO — Grzegorza Schetyny. Prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, że były premier w pozytywnych słowach przedstawił sylwetkę przewodniczącego partii. Określił go jako bardzo ambitnego i inteligentnego, a także takiego, który kocha i rozumie władzę. Dodał, że Schetyna potrafi zjednać sobie wielu sympatyków dzięki swojej szczerości. Tusk ponadto wierzy, że jego kolega wyprowadzi Platformę na prostą.

Obecny szef Europejskiej Partii Ludowej stwierdził, że relacje łączące go ze Schetyną są trudne, ponieważ utrzymanie przyjaźni w polityce to nie lada wyzwanie.

— 26 stycznia 2016, wtorek — tego dnia Grzegorz Schetyna zostaje przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Jak z perspektywy kilku lat całą sytuację i samego Schetynę ocenia były lider PO a obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk? Temat poruszył w swojej książce „Szczerze”. „Schetyna zostaje przewodniczącym. Trochę wymusił rezygnację Ewy, wypłoszył potencjalnych konkurentów i dostał to wymarzone od dawna stanowisko. Jest bardzo inteligentny chociaż nie błyskotliwy) i bardzo ambitny. Kocha i rozumie władzę, potrafi uwieść rozmówców szczerością, by następnego dnia ograć ich bezlitośnie. Jest dość bezwzględny, lubi pozować na twardziela i taką zbudował reputację. Nasze relacje są trudne, nie jest łatwo zachować w polityce przyjaźń. Czy Grzegorz wyprowadzi Platformę na prostą? Bardzo mu tego życzę. Chociaż ludzi za sobą nie porwie, to większych błędów też nie zrobi. Czy to wystarczy, nie wiem” — napisał były premier Donald Tusk na temat Schetyny w swojej książce.

 

źródło: se.pl

(Visited 277 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj