Donald Tusk spotkał się z wyborcami w Szczecinie i poruszył temat Edyty Górniak i głoszonych przez nią niecodziennych teorii. Były premier został zapytany przez jedną z uczestniczek, jak należy radzić sobie z teoriami spiskowymi i dezinformacją.

Wtedy wspomniał o wspaniałej piosenkarce „która dość dobrze rozpoznaje, kto jest człowiekiem, a kto tylko się wcielił”. Lider PO podkreślił, że istnieją dwie kategorie „spiskowego myślenia, patrzenia na świat przez pryzmat totalnej nieufności”.

— Wszyscy pamiętamy niesłychaną wręcz karierę „kłamstwa smoleńskiego” — tłumaczył.

— Pamiętacie mit, że Hillary Clinton w pizzerii ma siedzibę, gdzie handluje się dziećmi? — pytał Tusk.

Następnie zaczął mówić o Edycie Górniak, która bez ogródek dzieli się z internautami swoimi kosmicznymi teoriami o obcych. Niedawno pokusiła się o stwierdzenie, że „wśród nas żyją bioroboty, hybrydy i reptilianie”.

— Mamy wybitną polską piosenkarkę, która dość dobrze rozpoznaje, kto jest człowiekiem, a kto tylko się wcielił. Więc to ma czasami pokraczne formy, bardzo zabawne — skwitował były premier.

— Powszechność tego zjawiska nie pozwala nam być wobec tego obojętnym — podkreślił.

— Gotowość zawierzenia różnym spiskom i teoriom spiskowym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, tam mamy do czynienia z edukacją na najwyższym poziomie, okazuje się, że to nie jest tarcza ochronna, która wszystkich będzie chroniła przed wpływem teorii spiskowych, różnych bzdur i manipulacji — kontynuował były szef RE.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

— Ja nie mam dobrej odpowiedzi. Gdybym był człowiekiem, który wie jak wyleczyć ludzkość z takiego magicznego, mitycznego, spiskowego myślenia to bym dostał pewnie Nobla. Nie wiem w jakiej kategorii. No medycyny jednak, bo jest to zjawisko z dziedziny parapsychologii — przyznał przewodniczący PO.

Przypomnijmy, że Edyta Górniak stwierdziła niedawno, że „wśród nas żyją bioroboty, hybrydy i reptilianie”. Do jej wypowiedzi odniósł się ks. Janusz Kroplewski, mówiąc, że to „czyste głupoty”. Sama zainteresowana odparła, że „nie może utożsamić się z księdzem”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hanna Lis wydała oświadczenie w sprawie Tomasza Lisa. „Spokojnego weekendu”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Posłanka Koalicji Obywatelskiej wściekła na Ministerstwo Zdrowia: „Ktoś po prostu zgłupiał”

źródło: polsat news

(Visited 334 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj