Znany adwokat jest jedną z 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Giertych został zatrzymany przez CBA w swoim własnym domu w Józefowie, jednak podczas przeszukania stracił przytomność.

Zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki, jak również prania brudnych pieniędzy. Za te czyny niedozwolone grozi nawet 10 lat więzienia. Gdy Giertych zasłabł niezwłocznie przetransportowano go do szpitala, po czym próbowano przesłuchać. Mecenas świadczył usługi dla Emila Haidara, który był niegdyś narzeczonym piosenkarki. Doda nie raz, spotykała się z byłym ukochanym w sądzie.

— Ja nie wtrącam się w polityczne rozgrywki, ale miałam do czynienia z wieloma prawnikami w swoim życiu i Roman Giertych powinien stracić możliwość wykonywania zawodu na zawsze. Ciekawe, czy ludzie wiedzą, że jest to adwokat, na którego wpływa najwięcej skarg do rady adwokackiej za jego nieetyczne zachowanie? — powiedziała Doda.

Zobacz również: Maja Ostaszewska ma koronawirusa: „Ból głowy, jakiego nie znałam. Nie pozwala spać”

Piosenkarka uważa, że mecenas „numer z omdleniem podczas przeszukiwania doradza pewnie każdemu swojemu klientowi”, dlatego sam mógł go również wykorzystać. Karma do niego wróciła za to, jak niszczył ludzi — między innymi mnie. Doskonale wiedział, że nigdy nie byłam szefową gangu, czy jak to nazwał grupy przestępczej, a mimo to wykrzykiwał to w mediach, żeby mnie upokorzyć — dodała artystka, a po chwili zapytała: — Czy tak zachowuje się poważny adwokat? Adwokat, który już dawno sprzedał swoją etykę?

Zdaniem Dody adwokat zwyczajnie symulował omdlenie i nie znalazła dla niego żadnego usprawiedliwienia.

— Ciekawe, czy ludzie wiedzą, że jest to adwokat, na którego wpływa najwięcej skarg do rady adwokackiej za jego nieetyczne zachowanie? — kontynuowała piosenkarka.

Przeczytaj również:  Brat Antoniego Pawlickiego przerywa milczenie: "Parę lat temu wsparł antifiarski cyrk. Stanął po stronie lewackich niszczycieli"

źródło: niezalezna.pl

(Visited 529 times, 1 visits today)