W sieci sklepów IKEA pojawiły się tęczowe torby. Nie wszystkim jednak ten pomysł przypadł do gustu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Wyjątkowo zbulwersowany okazał się poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, który oznajmił, że nigdy w życiu nie kupi tego produktu.

— Nie tylko nie kupię tej szpetnej torby, ale w ogóle nic już nie kupię w Ikei — ogłosił na portalu społecznościowym Sośnierz.

Od poniedziałku w sklepach IKEA w Polsce dostępne są specjalne, tęczowe torby marki Storstomma. Jako datę rozpoczęcia sprzedaży wybrano dzień 17 maja — w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.

Zobacz również: Obostrzenia pandemiczne powrócą? Premier nie wyklucza czwartej fali: „Jest realnym zagrożeniem”

Susanna Romantsova, liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w IKEA Retail w Polsce wyjaśniła, że dochód ze sprzedaży tęczowych toreb będzie przeznaczony na szczytny cel.

— Sprzedaż oznacza dla nas możliwość wsparcia oraz pomocy dzieciom i młodzieży narażonym na wykluczenie społeczne, we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży — podkreśliła Romantsova.

O całej sprawie zrobiło się bardzo głośno za sprawą postu Dobromira Sośnierza, który zapowiedział bojkot sieci.

— Nie tylko nie kupię tej szpetnej torby, ale w ogóle nic już nie kupię w Ikei. I do tego namawiam wszystkich, którzy nie życzą sobie, żeby strugacze mebli pouczali ich w sprawach światopoglądowych — napisał prawicowy polityk.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski nie ma dobrych wieści o Palestynie: „Wielkie, niespodziewane łupnięcie” [WIDEO]

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 1 567 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj