Od 7 lat mamy w Polsce program 500 plus. Dzisiaj debata o tym świadczeniu wraca, wszystko dlatego, że jest ono dzisiaj mniej warte niż w 2016 roku.

Z wprowadzonego programu korzysta ponad 6 milionów dzieci. Koszt takiego wsparcia wynosi 41 miliardów złotych. Analitycy informują, że wartość świadczenia to dzisiaj 350-380 złotych. Temat ten skomentował Dobromir Sośnierz, który rozmawiał w programie m.in z przedstawicielem partii Razem.

– Przede wszystkim nie wiem, dlaczego mielibyśmy waloryzować to świadczenie. Kwota 500 złotych była wzięta z sufitu i nie była czymkolwiek uregulowana. Była to równa, okrągła kwota, którą wtedy zaoferowano, więc nie ma żadnego powodu, żebyśmy ustalili to jako złoty standard, do którego musimy dążyć i teraz, jak jej wartość się zmniejszy, to musimy znowu dążyć do tego, co było wcześniej – powiedział Dobromir Sośnierz.

– Zatem dlaczego nie więcej? Dlaczego akurat tylko 500 złotych? Pan Szlinder ma słuszne koncepcje w tej kwestii, że to nie powinno być 500 złotych, tylko docelowo dochód gwarantowany i niezależny od dzieci, tylko dla każdego – denerwował się polityk Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pentagon przekazał nieoficjalne informacje o wybuchach w Polsce

źródło: YouTube

(Visited 259 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj