Latem, kiedy żar leje się z nieba, chętnie sięgamy po napoje chłodzące, chociażby takie jak woda z cytryną, czy rozmaite koktajle. Jak się okazuje, spożywanie ulubionego przez wielu Polaków piwa może ze sobą nieść poważne konsekwencje zdrowotne.

Zbyt wysoka temperatura w ciepłe miesiące odbiera wielu z nas energię i motywację do działania. Mamy obniżone samopoczucie i często czujemy się gorzej, szczególnie jeśli cierpimy z powodu dolegliwości zdrowotnych. Te w upalne dni mogą jeszcze bardziej się nasilać.

Wysoka temperatura powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, zaburzając prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Wielu z nas, by się ochłodzić, wybiera zimne piwo i inne chłodne drinki, które zawierają alkohol.

Sięganie po nie, wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Może wywoływać niebezpieczne skoki ciśnienia i zaburzać rytm serca. Zwiększa tym samym ryzyko udaru cieplnego.

Gdy sięgamy po alkohol latem, dużo szybciej się upijamy i nie panujemy nad sobą. Mogłoby się wydawać, że takie zimne piwo o tej porze roku to wspaniała sprawa, jest jednak zupełnie inaczej.

Piwo może zadziałać na nas moczopędnie i doprowadzić do niebezpiecznego odwodnienia.

W letnie dni powinniśmy zrezygnować z tego typu napojów, szczególnie jeśli cierpimy z powodu chorób nerek, jelit, wątroby i problemów kardiologicznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cejrowski powiedział, co zrobiłby na miejscu Putina! „Może się pojawić taki rynek, którego się nie spodziewamy”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemożliwe! Tusk przyznał się do błędu: „Ja nie pozwolę nikomu wrócić do tematu”

źródło: o2.pl

(Visited 1 058 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj