Wobec rosnących sporów między Polską a Komisją Europejską, a wręcz całą Unią Europejską, do dyskusji politycznej regularnie wraca temat polexitu.

W ostatnim czasie taką możliwość sugerował między innymi wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. Wygląda jednak na to, że Polacy mają zupełnie inne zdanie w tej sprawie.

Dyskusja na temat możliwości opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej w ostatnim czasie przybiera regularnie na sile. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki wprost stwierdził, że nasz kraj mógłby pójść w ślad za Wielką Brytanią. Stanowczo jednak zaprzeczył temu prezes PiS Jarosław Kaczyński, który zapewnił ostatnio, że żadnego polexitu nie będzie.

Zobacz również: Aktywista LGBT stanie przed sądem. Sprofanował wizerunek Matki Bożej

Nie wszyscy wierzą jednak tym Obietnicom. Ostatnio Donald Tusk podczas Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej wzywał do tego, by do Konstytucji dodać przepis zabezpieczający Polskę przed opuszczeniem wspólnoty europejskiej. Taka decyzja miałaby zostać podjęta jedynie większością 2/3 głosów w sejmie.

— Jeśli się na to nie zgodzicie, to będę każdego dnia powtarzał: nie zgodzili się na tę zmianę, bo wyprowadzają Polskę z Unii Europejskiej, bo chcą zniszczyć dorobek kilku pokoleń — mówił polityk.

Przeczytaj również:  Niemieckie media krytykują Merkel. "Nadal nie widzi swoich błędów"

Zobacz również: Wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Czy prawo Unii Europejskiej ważniejsze od prawa polskiego? TK będzie kontynuował kluczową rozprawę dopiero 30 września

Tymczasem z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, jasno wynika, że Polacy opowiedzieli się za pozostaniem Polski we Wspólnocie. W przypadku zaistnienia referendum aż 64,5 proc. badanych zagłosowałoby za tym, by nasz kraj pozostał w Unii Europejskiej. Za dokonaniem polexitu zagłosowałoby jedynie 16,2 proc. respondentów, 12,1 proc. byłoby niezdecydowanych, a 7,2 proc. nie wzięłoby udziału w głosowaniu.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 525 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj