Szef SLD Włodzimierz Czarzasty w ostry sposób skomentował decyzję prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych.

— PAD podpisał. Oczywiste. Był nikim i został nikim — napisał Czarzasty na Twitterze.

Ostre słowa Czarzastego wywołały dyskusję w Internecie. Wszystko przez to, że prezydent poinformował o podpisaniu nowelizacji ustawy przyznającej Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu prawie 2 mld zł rekompensaty.

Duda oznajmił, że podpisał ustawę pod kilkoma warunkami. Jego decyzja nie obeszła się bez echa, posypało się więc wiele komentarzy. Kontrowersyjną decyzję ogłoszono podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Morawieckiego.

— Potraktowałem tę sprawę bardzo poważne, spotkałem się m.in. z przedstawicielami regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, Telewizji Publicznej. Chciałem zapytać, jak oni widzą kwestie gospodarowania finansami — mówił Duda.

W trakcie wystąpienia podkreślono wyjątkową misję telewizji regionalnych.

— Powinny wzmacniać wspólnotę i dokumentować, podobna sytuacja jest z rozgłośniami radiowymi — dodał polityk. Włodzimierz Czarzasty, który nie może się pogodzić z zaistniałą sytuacją, stwierdził, że Andrzej Duda „był nikim i został nikim”.

— Nowość: odwołano lojalnego, robiącego każde świństwo dla PiS Kurskiego. Wniosek: jesteś lojalny, a i tak cię sprzedamy. Finał: grupowa lojalność stopnieje i nie wybiorą A. Dudy na następną kadencję. A to dobra info dla Polski — napisał lider SLD.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 122 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Hołownia: Wolę mieć mniej posłów niż doprowadzić do tego, żeby PiS wygrało

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj