„Rozumiem, że ludzie zmieniają poglądy. Dla kobiet polskich na pewno dobrze. Jeśli mamy sojusznika w tej sprawie, to może znajdziemy też sojusznika ws. rozwiązania problemu mieszkalnictwa, bo ten projekt żeśmy przedstawili na początku roku i PO szybko uznała, że to jest dobry projekt” – mówił Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Lewicy.

„Rozumiem, że razem z PO będziemy wyprowadzali religię ze szkół. Rozumiem, że damy prawa środowiskom związanym z LGBT, jeśli chodzi o związki partnerskie i małżeństwa. Okazuje się, że w czasach kryzysu poszczególne formacje dochodzą do tego, że program socjaldemokracji jest na tyle interesujący, że go popierają. Łatwiej będzie nam współrządzić z Donaldem Tuskiem” – dodawał polityk.

Będzie większa koalicja?

Lider Lewicy został zapytany o możliwość szerszej współpracy partii opozycyjnych. Tutaj nie miał wątpliwości.

„Chyba nie było lepszego czasu współpracy między czterema partia opozycyjnymi, jak jest w tej chwili. 20 września w Pałacu Prymasowskim będzie spotkanie liderów czterech partii ws. NATO. To idzie naprawdę bardzo, bardzo dobrze” – wyjaśnił. Zaznaczył, że należy zrobić wszystko, by dogadać się i ostatecznie pokonać PiS.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

„Jeśli chodzi o jedną listę, to mamy dane, jeśli chodzi o cztery podmioty. W sposób jednoznaczny jedną listę wyklucza Władysław Kosiniak-Kamysz. W sposób jednoznaczny jedną listę wyklucza Szymon Hołownia. A my mówimy: dogadajmy się, jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie. Jesteśmy w stanie dogadać się z każdym, żeby PiS pogonić – mówił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Motocyklista uciekał przed policją ponad 200 km/h. Na koniec spadł [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż. Polacy odpowiedzieli, jak im się żyło za Tuska

źródło: Twitter / Onet.pl

(Visited 147 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj