propolski.pl: Czarnek o edukacji dla bezpieczeństwa

Czarnek zapowiada zakaz gender studies i promowania marksizmu w szkołach i na uczelniach

Nowy minister edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego, Przemysław Czarnek udzielił wywiadu dla TV Trwam. Były wojewoda lubelski opowiadał o planach i zamierzeniach, jakie będą przyświecały jego nowemu stanowisku.

Czarnek przekonywał, że jego najważniejszym zadaniem będzie obrona szkoły przed wojną ideologiczną, serwowaną przez ideologów genderowskich. Na pytanie o to, czy „na uczelniach wyższych nie będzie miejsca dla ludzi, którzy promują taką ideologię”? — odpowiedział:

— Nie ma w ogóle przyzwolenia na promocję publiczną tego rodzaju zachowań. Przekazywanie ideologii genderowskiej w procesie nauczania młodzieży polskiej — to nie jest rzecz, która się mieści w ramach nauczania, również na uczelniach wyższych.

Minister kontynuując swoją wypowiedź, podkreślił, że będzie obserwował promocję ideologii komunistycznej na polskich uniwersytetach.

Zobacz również: Joe Biden na wiecu: „Jeśli na mnie zagłosujecie, wasze podatki zostaną podniesione.” Reakcja amerykanów bezcenna

— Mamy konstytucję RP, która w artykule 13 zakazuje propagowania idei komunistycznych, idei nazistowskich, faszystowskich, w tym również marksistowskich — przypomniał Czarnek.

Nie przedstawił jednak żadnych konkretów dotyczących realizacji swoich zamierzeń. Ponadto dodał, że miejsce dla ideologii marksistowskiej istnieje, ale jedynie dla badań naukowych nad nią prowadzonych.

— Naukowcy pochylają się również nad różnymi patologiami czy kompletnie aspołecznymi nurtami po to, żeby je zbadać i określić, jakie one są — podsumował Przemysław Czarnek.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these