propolski.pl: Przemysław Czarnek ujawnił, ile ukraińskich dzieci chodzi już do polskich szkół

Minister Czarnek: nauka jest kluczowym impulsem do rozwoju

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wystosował specjalny list do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego z racji obchodzonego w sobotę Dnia Nauki Polskiej.

– Nauka jest kluczowym impulsem do rozwoju społecznego, gospodarczego i intelektualnego – napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dzień Nauki Polskiej to wyjątkowe święto ustanowione przez Sejm RP, które jest wyrazem najwyższego uznania dla dokonań naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego państwa. To również okazja, aby podziękować wszystkim przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego za ich niezwykłą pracę – przyznał szef MEiN.

– Przez wieki nauka stanowiła kluczowy impuls do intelektualnego, społecznego i gospodarczego rozwoju naszej Ojczyzny. Powodem do dumy są przełomowe odkrycia, pionierskie badania, innowacyjne działania wdrożeniowe, a także wzorowa praca dydaktyczna i organizacyjna – dodał Przemysław Czarnek, przypominając jednocześnie, że jednym z patronów roku 2022 jest Ignacy Łukasiewicz. Łukasiewicz był uczonym i odkrywcą lampy naftowej i pionierem przemysłu naftowego w Europie.

– Dzień Nauki Polskiej w sposób szczególny przypomina nam o dokonaniach takich postaci jak Łukasiewicz, a także pozwala docenić wysiłek współczesnych badaczy i wyrazić szacunek dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność naukową i akademicką – przekazał Przemysław Czarnek.

– Szanowni Państwo, z radością przyglądam się efektom Państwa codziennej pracy. Głęboko wierzę, że rok 2022 będzie obfitował w kolejne sukcesy naukowe, które pomogą lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania. Życzę niekończących się inspiracji, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności – dodał minister.

źródło: Serwis Nauka w Polsce

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these