propolski.pl: Cyrk na Białorusi

Cyrk na Białorusi. Tak zostali powitani rosyjscy żołnierze [WIDEO]

Wojska rosyjskie przybyły na teren Białorusi. Białorusini przywitali Rosjan chlebem i solą na poligonie. Oto jak wygląda cyrk na potrzeby propagandy.

W wojskowej bazie lotniczej Ziabrauka koło Homla na Białorusi, w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele ciężarówek wojskowych i pociągów z rosyjskimi żołnierzami. O szczegółach poinformował Waleryj Rejenko, szef departamentu międzynarodowej współpracy wojskowej białoruskiego resortu obrony.

Aktualnie na terenie Białorusi trwa rozmieszczanie „jednostek lotniczych, jednostek innych rodzajów wojsk, sił zbrojnych Rosji”. Ma to miejsce na lotniskach oraz w obiektach infrastruktury wojskowej.

Na zdjęciach udostępnionych przez Ministerstwo Obrony Białorusi widać, jak goście z Rosji witani są chlebem i solą. Jest to goszczenie Rosjan na pokaz.

Żołnierze Putina przyjeżdżają na Białoruś, by utworzyć wspólne zgrupowanie wojsk. Zadecydował o tym sam dyktator kraju Aleksandr Łukaszenka. Białorusinom przedstawia się dramatyczne okoliczności strasząc ich konsekwencjami od krajów NATO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Znany polski aktor zagra w „Mission Impossible”

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these