„Polityk próbujący obiecywać rodzicom zmianę zasad refundacji leku jest cynikiem, grającym na najniższych ludzkich odczuciach” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. W tych słowach nawiązał do tematu refundacji leku na SMA oraz stanowiska lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Zolgensma to lek na SMA, który znajdzie miejsce na wrześniowej liście leków refundowanych. Otrzymać go mogą osoby do szóstego miesiąca życia, a także takie, które wcześniej nie były leczone z powodu SMA. Są to warunki niezbędne do włączenia do programu lekowego.

Dzisiaj w Sejmie pochylono się na tym tematem. Spotkanie zatytułowano „ws. rozszerzenia refundacji leczenia na SMA”. Brał w nim udział m.in. przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicja Polska Kosiniak-Kamysz. Nie zabrakło również rodziców chorych dzieci. Minister zdrowia Adam Niedzielski nie pojawił się na spotkaniu.

Spięcie między Niedzielskim, a Kosiniakiem-Kamyszem

Minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował na Twitterze wpis, wobec którego szef ludowców nie pozostał obojętny.

Szef resortu zdrowia stwierdził, że „polityk @KosiniakKamysz, który zamiast lekarzy specjalistów i mimo stanowiska specjalistów-neurologów dziecięcych, próbuje obiecywać rodzicom ciężko dotkniętym chorobą swoich dzieci zmianę zasad refundacji leków, jest cynikiem grającym na najniższych ludzkich odczuciach”.

„Minister @a_niedzielski tchórzy i kłamie. Nie chciał przyjść na spotkanie z rodzicami i opiekunami dzieci chorych na SMA i spojrzeć im w twarz. Oni są dziś w Sejmie dlatego, że ze wszystkich sił walczą o zdrowie i życie swoich dzieci! Pan jest od tego, by im służyć i pomagać!” – odciął się na Twitterze Kosiniak-Kamysz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lech Wałęsa trafił do sanatorium. Pokazał zdjęcia

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziki szał Rosjanki. Nie mogła wejść do klubu [WIDEO]

źródło: Twitter, dziennik.pl

(Visited 182 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj