W najnowszym sondażu Social Changes zbadano, czy zdaniem Polaków, w Smoleńsku miał miejsce zamach. Wyniki sondażu mogą zaskakiwać, ponieważ większość respondentów odparła pozytywnie.

Na niedzielę przypadnie 12. rocznica katastrofy w Smoleńsku. W katastrofie zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka oraz 94 inne osoby, które były na pokładzie samolotu.

W sondażu Social Changes Polacy usłyszeli następujące pytanie: „Czy bierze Pani/Pan pod uwagę możliwość, że katastrofa polskiego samolotu w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku mogła być wynikiem celowego działania osób trzecich, np. zamachu?”.

Wyniki są zaskakujące. Nawet 48 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi twierdzącej. 22 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”, natomiast 26 proc. „raczej tak”.

Przeciwnego zdania jest 33 proc. badanych, w tym 21 proc. zdecydowanie nie, a 12 proc. raczej nie.

19 proc. ankietowanych nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi w tej sprawie.

– Na pewno rosyjska agresja na Ukrainę pokazała, że Putin jest zdolny absolutnie do wszystkiego. W oczywisty sposób uprawdopodabnia to tezę o zamachu w Smoleńsku – dla wielu Polaków oczywistą już od kwietnia 2010 roku – skomentowano wyniki na portalu wPolityce.pl.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Tusk zaapelował do Macrona i uderzył w Morawieckiego: „Drogi Emmanuelu”

Zobacz również: Rosyjscy żołnierze ostro o Polakach: „No i co, synku, pomogły ci twoje Lachy?” [FOTO]

źródło: wpolityce.pl

(Visited 239 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj