Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie PiS mogłoby liczyć na poparcie 34 proc. badanych, deklasując pozostałych rywali politycznych. Na drugiej pozycji uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 27 proc. respondentów.

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, która zdobyła 12 proc. Tak wynika z przeprowadzonego sondażu Social Changes.

— Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Koalicja Obywatelska zmniejszyła dystans dzielący ją od Zjednoczonej Prawicy. KO zyskuje kosztem Polski 2050 Szymona Hołowni — napisano na portalu wpolityce.pl

Z przeprowadzonego badania wynika, że chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość wyraziło nawet 34 proc. ankietowanych. Świadczy to o spadku o 2 pkt. proc. w odniesieniu do poprzedniego badania.

Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską to może ona liczyć na 27 proc., a tym samym wzrost o 3 pkt. proc. Natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni zdobyła 12 proc. uznania, co wskazuje na spadek o 2 pkt. proc.

Badanie pokazało, że Konfederację popiera obecnie 11 proc. respondentów, a sama partia może cieszyć się wzrostem o 1 pkt. proc. Tymczasem 10 proc. i 1 pkt. proc. zdobyła Lewica.

Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało 3 proc. poparcia i tym samym wzrost o 1 pkt. proc. Taki wynik nie pozwoliłby jednak formacji na dostanie się do Sejmu.

Przeczytaj również:  Ławrow zakpił z Morawieckiego: Ludzie myślą, że są panami życia

Podobnie jest z Kukiz’15, które cieszy się poparciem 2 proc. respondentów. W najgorszym położeniu jest Porozumienie Jarosława Gowina, które odnotowało spadek o 2 pkt. proc. Aktualnie wynosi 0 proc.

Sondaż przeprowadzono na panelu internetowym metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1063 osób w okresie od 14 do 17 stycznia bieżącego roku.

Zobacz również: Rafał Trzaskowski dostanie znaczną podwyżkę. Ile będzie zarabiał prezydent Warszawy?

Zobacz również: Magda Gessler zaniepokojona obecną sytuacją w Polsce. Chodzi o Polski Ład

źródło: dziennik.pl, wprost.pl

(Visited 94 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj