Brytyjski miliarder Richard Branson przeznaczył pięć milionów dolarów na rozwój wrocławskiej firmy SatRev. Jest to spółka, która jako jedyna w naszym kraju produkuje satelity, a następnie wysyła je w przestrzeń kosmiczną.

– Ta współpraca otwiera nam wiele drzwi. Chcemy wykraczać poza orbitę ziemską i być może dotrzeć kiedyś na Księżyc, Marsa czy Wenus – powiedział prezes SatRev Grzegorz Zwoliński.

Wrocławska spółka SatRev poinformowała, że firma Virgin Orbit, która należy do Richarda Bransona, została oficjalnie jej największym inwestorem. Branson przekazał wsparcie w wysokości 5 mln dol.

Richard Branson zainwestował w firmę z Wrocławia

– Z przyjemnością informuję, że SatRev i Virgin Orbit podpisały ostateczną umowę w ramach rundy inwestycyjnej i są jeszcze bliżej osiągnięcia globalnych sukcesów. Partnerstwo jest korzystne dla obu stron, a nasze firmy będą mogły jeszcze szybciej się rozwijać – informował prezes SatRev Grzegorz Zwoliński, którego cytował portal ceo.com.pl.

– Rozpoczęliśmy wspólne działania od wystrzelenia satelitów dla naszych klientów. Realizujemy projekty dla rządu Omanu, Australii oraz krajów Afryki. Virgin Orbit to partner, który otwiera wiele drzwi na świecie, choć, co ciekawe, wciąż jest to firma rozwijająca się. Pomagamy zbudować fundamenty dla sektora kosmicznego dla tego kraju poprzez produkcję satelitów i budowę konstelacji. To bardzo perspektywiczny projekt. Chcemy wykraczać poza orbitę ziemską i być może dotrzeć kiedyś na Księżyc, Marsa czy Wenus – obwieścił prezes SatRev.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bosak wskazał, dlaczego pisowcy ponoszą odpowiedzialność za katastrofalne ceny prądu [+WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kadyrow nie wytrzymał po sukcesach Ukraińców. Jest wściekły

źródło: money.pl

(Visited 190 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj