Kto pójdzie do wojska zgodnie z nowymi przepisami? Internet huczy od emocji w sprawie wezwań kolejnych osób, które nigdy nie miały związku z wojskiem.

Resort zaplanował ćwiczenia, w których ma wziąć udział do 200 tys. osób. Zgodnie z projektem przewidziano także możliwość przyjęcia ponad 17 tys. osób do służby zawodowej w Wojsku Polskim.

– W 2023r. powołania na ćwiczenia wojskowe będą dotyczyły głównie osób, którym zostały nadane przydziały moblizacyjne. Liczba „do 200tysięcy”powoływanych na ćwiczenia, w porównaniu z 2022 rokiem, nie zmieniła się i nie oznacza ona bezwzględnej realizacji – czytamy w komunikacie.

– Na ćwiczenia wojskowe powoływane są osoby z pasywnej rezerwy, które mają uregulowany stosunek do służby wojskowej, nie pełnią innego rodzaju służby wojskowej oraz nie ukończyły 55 roku życia. Powołując na ćwiczenia osoby z pasywnej rezerwy, w niewielkim stopniu sięgamy po potencjał osób, które posiadają pożądane, przydatne kwalifikacje na potrzeby #WojskoPolskie, a nie odbyły wcześniej szkolenia wojskowego – dodano.

Podkreślono, kto może trafić do grupy, która pójdzie do wojska.

– W praktyce każdy, kto przeszedł kwalifikację wojskową i została mu nadana kategoria wojskowa, przechodzi do rezerwy pasywnej – zaznaczono.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym

źródło: Twitter / DoRzeczy

(Visited 4 167 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj