Platforma Obywatelska w końcu się określiła. Borys Budka oficjalnie został kandydatem na szefa partii i wygłosił swoją uroczystą przemowę.

— Dziś dokonałem zgłoszenia na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej; jestem przekonany, że PO potrzebuje powrotu do wartości, które towarzyszyły jej założeniu — powiedział w piątek Borys Budka.

Polityk podjął decyzję tuż przed upływem terminu zgłaszania kandydatur w wyborach na szefa PO.

— Chciałem oficjalnie potwierdzić, że dziś dokonałem zgłoszenia na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Jestem przekonany, że PO potrzebuje powrotu do wartości, które towarzyszyły jej założeniu — kontynuował poseł.

W kolejnych słowach podkreślił, że ugrupowanie musi się całkowicie odrodzić, by na nowo spełniać marzenia większości Polaków.

— Sprawiedliwość, równość wobec prawa, wolność, ale przede wszystkim szacunek dla drugiego człowieka, to towarzyszyło blisko 19 lat temu założeniu PO i do tego powinniśmy wrócić — mówił kandydat na szefa partii.

Budka oznajmił, że ma bardzo konkretny plan. Dodał, że właśnie zaczyna cykl spotkań w całej Polsce. Pierwsze rozmowy polityka z sympatykami mają odbyć się w Bydgoszczy, Łodzi oraz Częstochowie.

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

— PO potrzebuje profesjonalizmu, dlatego stworzę centrum badań społecznych, które będzie opierało się na eksperckich analizach rzeczywistych potrzeb Polaków — podkreślił poseł PO.


źródło: wpolityce.pl 

(Visited 76 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj