Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka skomentował decyzję Andrzeja Dudy odnośnie ustawy ws. rekompensaty dla mediów publicznych.

— To pokazuje, że Andrzej Duda nie dorósł do funkcji, która pełni — powiedział Borys Budka, krytykując podpisanie przez prezydenta tejże ustawy.

Dodał, że Duda postąpił bardzo źle, chociażby dlatego, że wcześniej nie reagował na to, iż TVP informowała o problemach z prawem Pawła Adamowicza oraz o relacjach innych osób, które zarzucały Grodzkiemu przyjmowanie łapówek. Budka stwierdził, że Andrzej Duda wykazał się ignorancją w tym zakresie i nie było go tam, gdzie być powinien.

— To warto mu zadać pytanie, gdzie był, gdy w mediach publicznych szczuto na śp. Pawła Adamowicza, gdy prowadzono hejterską nagonkę na Tomasza Grodzkiego. Nie chodzi o żadną misję czy ośrodki lokalne — mówił nowy przewodniczący PO.

Dodał, że realizowanie celów przez partię rządzącą odbywa się kosztem cierpiących i chorych ludzi.

— Chodzi o to, by główni propagandyści mogli otrzymywać kilkadziesiąt tysięcy złotych pensji. I wszystko kosztem ludzi bardzo chorych — wyjaśnił poseł PO.

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Jaworznie. Zginęła 12-letnia dziewczynka

Borys Budka zbagatelizował przy tym znaczenie Funduszu Medycznego, który przekaże niemal 3 mld zł na służbę zdrowia.

— Mówi się o funduszu, jednak nie wiadomo, gdzie te pieniądze trafią. Realne środki prezydent przeznaczył na medialną propagandę — ocenił.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 305 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj